Aktualności

Środa Popielcowa - rozpoczynamy Wielki Post - głowę posypie popiołem!

ir
14 lutego 2024

14 lutego zaczynamy Wielki Post liturgią Środy Popielcowej.  To wyjątkowy czas – na nawrócenie i pogłębienie życia duchowego. Po to abyśmy umieli dobrze przeżyć czas Paschy ze śmierci do Życia – Święta Wielkanocne. Razem z Maryją będziemy prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski.


 Wszystkich różańcowych rodziców i animatorów, którzy uczestniczyli w naszych dotychczasowych  rekolekcjach zapraszamy do kolejnego kroku w życiu duchowym. W dniach 24-25 lutego odbędą się w Gdańsku rekolekcje Marana tha 2 - drugiego stopnia – na które zapraszamy wszystkich chętnych, którzy już uczestniczyli w  rekolekcjach Różańca Rodziców. Są to rekolekcje organizowane przez wspólnotę Marana tha z naszym udziałem.   Więcej informacji i zapisy na stronie wspólnoty Marana Tha .  Zapisy Ewa - tel. 513 951 243. Zakwaterowanie w Gdańsku we własnym zakresie.


 W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za dotychczasowe łaski, jakie otrzymaliśmy w Różańcu Rodziców. Pragniemy modlić się o jak najszersze docieranie tej nadziei, jaką niesie Zawierzenie Maryi wszystkich naszych spraw, trosk, pragnień, bólu i działania, wszystkich łask i radości. Widzimy, że potrzebne jest mówienie i świadczenie o Różańcu Rodziców W KAŻDEJ SYTUACJI, z wielką wrażliwością ale i miłością o pomocy jaką można u  Boga przez Maryję wymodlić. Wiemy jednak, że bez  pomocy Ducha Świętego, bez Łaski Bożej nasze działania, plany i pragnienia nie mają szansy, aby się ziścić.  Potrzebujemy łaski czystego serca, otwartego na Bożą obecność, na działanie Ducha Świętego i odwagi w przyjmowaniu tego co Bóg daje! W tych czasach zamieszania i wielu nieporozumień, również w naszych rodzinach, a nawet w Kościele ufamy, że Maryja, Królowa Pokoju wyprosi nam łaskę przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach i środowiskach oraz w całej Polsce i w Kościele.  Modlitwa Różańcowa to ZAWSZE znak nadziei. Dzielimy się nią z wszystkimi, którzy tego potrzebują.  Razem z Maryją i Świętym Józefem, wg. rozważań z Gietrzwałdu (do pobrania z naszej strony) chcemy też przejść Drogę Krzyżową – towarzysząc Jezusowi i spoglądając w głąb swego serca, dla zbudowania innych.