Aktualności

Wielki Czwartek - dzień Kapłański, dzień Eucharystii i w tym roku rocznica Chrztu Polski!

ir
14 kwietnia 2022

Tegoroczny Wielki Czwartek  wypada akurat 14 kwietnia, w 1056 rocznicę Chrztu Polski. Właśnie poprzez kapłańskie ręce, poprzez sakramentalną obecność Jezusa w życiu Polski nasz naród uzyskał swoją tożsamość. Za wielkie rzeczy jakie dzięki kapłanom Bóg czyni w naszym życiu jesteśmy wdzięczni. Otaczamy modlitwą naszych kapłanów, prezbiterów i biskupów. Dziękujemy za dar Eucharystii Bogu i kapłanom za dar udzielania Eucharystii. Dziś ma swoją premierę wspaniały film POWOŁANY - wyślij  najlepiej jeszcze dziś swoim znajomym link  -  https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM do filmu !


To słowa samego Jezusa powtarzane przez kapłana uobecniają Jego w Eucharystii. Mamy sakramenty – wszystkie poprzez posługę kapłańską. Mamy na nich zbudowany Kościół. Nasza wdzięczność towarzyszy kapłanom nieustannie. Dziś prosimy o obfitość błogosławieństwa dla nich. Dziękujemy rodzinom w których zrodziły się i rozkwitły powołania kapłańskie. Dziękujemy każdemu ojcu i każdej mamie, rodzicom, którzy wychowali kapłana.   


Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii  - Jego bezpośredniej obecności wśród nas. Dziękujemy za to że przychodzi do nas w Eucharystii, przychodzi Jezus i Duch Święty i Ojciec, cała Trójca Święta. Niech Bóg będzie uwielbiony w swoim Kościele, niech będzie uwielbiony  w duszy każdego kapłana.


Jezu – dziś prosimy szczególnie za tych którzy mają  się źle, którzy potrzebują szczególnej pomocy w zachowaniu swojego powołania, za tych którzy przeżywają trudności, abyś Ty ich podniósł i im pomógł.


I właśnie dziś prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie. O odwagę dla młodych mężczyzn do przyjęcia powołania kapłańskiego i oddania życia dla tych, do których będą posłani. Niech nasza modlitwa otacza wszystkich powołanych i sprawujących posługi kapłańskie  nieustannie.