Aktualności

W świetle Zmartwychwstania - nowenna do Bożego Miłosierdzia

ir
13 kwietnia 2020

Poniedziałek Wielkanocny - czas gdy oglądamy Chwałe Zmartwychwstałego Jezusa. On wyciągnął zwycięską prawicę nad nami. W Jego Zmartwychwstaniu jest nasza nadzieja i jest nasze zadanie! Głosić Zmartwychwstałego - nie zatrzymywać się na tym co zewnętrzne, ale iść za tym co duchowe i prawe! Potrzebujemy ludzi Kultury, wielkich artystów słowa i obrazu, abysmy umieli wśród zgiełku tego świata odnajdować Boga samego. Świat został nieco otrząśnięty z tego co jest blichtrem i pogonią zarzeczami materialnymi. Módlmy sie za ludzi kultury, za twórców i artystów, aby sami odnajdowali Boga i uzkazywali Go w swoich działach.


Kolejny dzień nowenny jest zatroskaniem o pogan i tych, którzy nie znają Boga.   Słowa Pana Jezusa:


– Dziś sprowadź Mi pogan i tych, którzy Mnie jeszcze nie znają, i o nich myślałem w gorzkiej swej męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła serce Moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego.


Św. Siostra Faustyna:


– Jezu najlitościwszy, który jesteś światłością świata całego, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze pogan, które Cię jeszcze nie znają; niechaj promienie Twej łaski oświecą ich, aby i oni wraz z nami wysławiali dziwy miłosierdzia Twego, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego.  (…) – Ojcze Przedwieczny, spójrz się okiem miłosierdzia na dusze pogan i tych, co Cię jeszcze nie znają, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Pociągnij ich do światła Ewangelii. Dusze te nie wiedzą, jak wielkim jest szczęściem Ciebie miłować; spraw, aby i one wysławiały hojność miłosierdzia Twego na wieki wieczne. Amen.