Aktualności

W sierpniu nie piję, nie kupuję i nie częstuję alkoholem. W sierpniu podejmuję abstynęcję w intencji tych którym potrzeba wyzwolenia z nałogu!

ir
2 sierpnia 2015

Sierpień przeżywamy jako miesiąc trzeźwości, miesiąc walki z wszelkimi zniewoleniami jakie mogą dotykać osoby ludzkiej. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem szczególnej walki duchowej o wolność dla siebie i dla tych którzy samodzielnie ze zniewoleniem poradzić sobie nie potrafią. Szczególnym znakiem tego braterskiego wsparcie niech się stanie dobrowolnie podejmowana abstynencja. W sierpniu nie piję alkoholu w żadnej sytuacji, nie kupuję, nie częstuję a innych zachęcam do podejmowania tego samego wysiłku!

Sierpień to miesiąc szczególny. W Polsce świętujemy wielkie dzieła dokonywane przez naszych przodków: heroiczną walkę Powstańców Warszawskich, historyczne zwycięstwo nad Sowietami za przyczyną cudownego wsparcia Matki Bożej i ofiarniczą śmierć św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu, oraz bezprecedensowy zryw ku wolności i godności człowieka zrealizowany w całej Polsce w ruchu Solidarności.

Sierpień to też miesiąc pielgrzymowania w intencjach błagalnych i dziękczynnych.

W tym roku sierpień zapisuje się w sposób szczególny w historii Polski. W święto Przemienienia Pańskiego w dniu 6 sierpnia Andrzej Duda obejmuje urząd Prezydenta RP. Wreszcie możemy znowu być dumni z Polskiego Prezydenta, dumni z jego postawy i wiary. Jego postawa i jego prośba o modlitwę nie może pozostawać bez naszego odzewu.

Zatem módlmy się za Polskę, za prezydenta elekta, o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci i rozwoju naszych rodzin. Módlmy się 6 sierpnia i każdego dnia, ponieważ już teraz widać jak bardzo będzie to potrzebne przeciw bezbożnikom wojującym z Kościołem i obecnością Boga w życiu Narodu.