Aktualności

W dniu 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia

ir
24 marca 2017

Głos sumienia - Marek Jurek Wystąpienie na Narodowy Dzień Życia

Tymczasem w kilku miastach Polski w tym w Gdańsku radni, nie licząc się z opinią środowiska naukowego, przeforsowali projekt dofinansowania programu in vitro – związanego faktycznie prowadzącego do masowego uśmiercania poczętego życia i uprzedmiotowienia człowieka w zakresie płodności. W ostatnich dniach władze kilku polskich uczelni nie zezwoliły na wykłady nt. godności życia poczętego p. Rebeki Kiessling – zapewne pod presją środowisk ateistycznych i wrogów życia.

Tysiące osób dało się wciągnąć w czarne marsze propagujące aborcję i kulturę śmierci – czyli zabijanie nienarodzonych. Widzimy to naocznie jak wiele inicjatyw propaguje kulturę śmierci i jak są potężne.

Dlatego jest potrzebna nasza JESZCZE WIĘKSZA DETERMINACJA w obronie życia.

Wspieramy modlitwą tych którzy działają dla ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jedną z ważnych inicjatyw będzie na przykład Konferencja w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym nt. prokreacji. Jak powinna dziś wyglądać praktyka wspierania rodzin w zakresie leczenia i wparcia zdrowia prokreacyjnego? Na to pytanie w sposób kompleksowy postarają się odpowiedzieć wykładowcy Konferencji - wskazując przede wszystkim ujęcie całościowe!

Ważnym elementem tego dnia są podejmowane zobowiązania do modlitwy w intencji życia poczętego – to nasza codzienna walka o życie. To wielka potrzeba modlitwy i mobilizacji do walki o podmiotowość człowieka – KAŻDEGO CZŁOWIEKA.

Niech Św. Jan Paweł II będzie nam przewodnikiem w tej aktywności:

Jan Paweł II w obronie życia poczętego pisze w encyklice Evangelium vitae z 25 marca 1995 r: "Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota" (EV 61)