Aktualności

Uroczystość Świętego Józefa – modlimy się za mężczyzn, ojców, opiekunów!

ir
19 marca 2020

W tym wyjątkowym Wielkim Poście jest czas wytchnienia. Uroczystość Świętego Józefa przypomina że Bóg powierza największe swe skarby w ręce człowieka. Święty Józef jest naszym niezawodnym Opiekunem, Opiekunem Kościoła Świętego!


Ufamy Bogu, nawet jeśli coś po ludzku wydaje się beznadziejne to z Bogiem jest wszystko możliwe. Święty Józef mimo że nie został ojcem po ludzku, pokazał że wykonując Boży plan, wypełniając swoje obowiązki miłości wykonujemy wielkie, największe rzeczy! Bóg wie więcej, widzi dalej i jest dobry. Choć boimy się niewiadomego, to nie lękamy się przed Bogiem, boimy się raczej utracić łączność z Bogiem, bo Jego wola jest Miłością.


Tyle razy rodzice podejmujący modlitwę różańcową za dzieci, doświadczali dobra, dobrych przemian w życiu swoich pociech, swoich rodzin.  Codziennie powierzając siebie Bogu i powierzając swoje dzieci Bogu otrzymujemy łaski dla nich. Modlimy się przez wstawiennictwo Maryi, ale i pamiętamy o świętej Rodzinie, jako naszym wzorze wychowania dzieci i życia rodzinnego. Tym wielkim darem jaki możemy dać naszym dzieciom jest wzajemna miłość małżonków. Niech Święty Józef będzie nam wielkim patronem w rodzinach, patronem mężów, ojców i patronem miłości żon do swoich mężów.


Kiedy już minie ten czas zarazy, odwiedzajmy św. Józefa w Jego Sanktuarium w Kaliszu!


Święty Józefie, módl się za nami!