Aktualności

Wykłady z Konferencji o Ojcostwie – Tato, bądź, prowadź, chroń!

ir
5 listopada 2021

Jak bardzo ważne jest ojcostwo w kształtowaniu pełni człowieczeństwa, zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt, nikogo nie powinno się przekonywać. Wspaniała konferencja o ojcostwie zorganizowana przez Centrum Życia i Rodziny wprowadza nas w ta tematykę głębiej. Tu wykłady on line   


Ojca potrzebuje na każdym etapie każde dziecko. Ojca dziecka potrzebuje również mama kiedy nosi pod swoim sercem maleństwo i gdy go urodzi a następnie wychowuje. Rola ojca wielokrotnie jest niezauważalna, ale ogromna. Tak dla dziewczynki jak i dla chłopca. Ojciec będąc obecnym w rodzinie, nawet wtedy kiedy czasem musi wyjechać na kilka dni, na dłuższy okres, ale interesuje się rodziną i dla niej poświęca, jest opoką dla zbudowania dorosłości w młodzieńcach i w dziewczętach. To on może w chłopcu zaszczepić szlachetność i rozwijanie pasji. Może umocnić go w chwilach trudnych i docenić w osiągniętych sukcesach.


Dla dziewcząt wchodzących w dorosły świat oparcie się na ojcu, na którym można polegać, jest bezcennym darem w kształtowaniu relacji z chłopcami, z potencjalnym przyszłym wybranym, z którym chciałoby się przeżyć życie.


I warto podkreślić rolę mamy / żony , we właściwym umieszczeniu ojcostwa w życiu rodziny. To właśnie dobre ułożone relacje mamy i taty są dla dzieci fundamentem bezpieczeństwa i pewności że rodzice ich kochają. To właśnie pozwoli im wejść w życie z właściwie ukształtowanymi wzorcami męskości i kobiecości, to będzie ich skarbem na całe życie i uchroni przed  zagrożeniami ze strony świata. Warto odsłuchać poszczególnych wykładów i odnosić je do swojego życia. Dołączam również link do wykładu z jednej z naszych Konferencji nt. Języków miłości.


Pod tym linkiem są dostępne nagrania wykładów z Konferencji