Aktualności

Tak Rodzinie - świetny numer w lutym, Różaniec - drogi Niepodległości!

ir
22 stycznia 2018

Wspaniałe lutowe numery miesięczników Tak Rodzinie i Różaniec  - naszych pism formacyjnych przynagliły mnie aby zachęcić do ich nabywania i propagowania. W Tak Rodzinie jak zwykle wśród świadectw również świadectwo Różańca Rodziców,a w Różańcu piękny wiersz - jakby dla Różańca Rodziców specjalnie napisany. A to tylko początek pieknych treści - warto się z tym zapoznać!


Takie pismo jak miesięcznik Tak Rodzinie jest nieocenione w stałym formowaniu swojej katolickiej rodziny. Jest pozytywne, nowoczesne i pokazuje wspaniałe świadectwa współczesnych rodzin wygrywających swoje życie poprzez obecność w Kościele i żywą wiarę. To nie są żadne gładkie słowa, a konkretne, czasem trudne, świadectwa. Ale właśnie takie jest życie.


Różaniec  jak zwykle świetnie wprowadza nas w życie Koscioła, a w tym roku wyjątkowo prowadzi nas drogami Niepodległości. Taką mamy historię - świeci byli wielkimi patriotami i bohaterami swoich czasów. A wielkość Polski w całości zależy właśnie od nas zwykłych ludzi - który w prosty i wytrwały sposób modlimy się codziennie. Codziennie pełnimy nasze większe lub mniejsze obowiazki i codziennie dziękujemy Bogu za łaski i za świętych wśród nas.  Piękne artykuły i ważne. Do tego jak zwykle wspaniałe rozważania różańcowe i rozważania czytań na dni lutego.


Ale chyba najważniejszy jest zamieszczony bardzo konkretny pomocnik do rachunku sumienia! Już choćby dla tego samego warto z Różańca  - miesięcznika, ale i modlitwy zrobić prezent swoim bliskim, lub sobie! 


Różaniec