Aktualności

Święto Przemienienia Pańskiego - 6 sierpnia

ir
5 sierpnia 2014

Święto Przemienienia Pańskiego każe nam się zastanowić nad naszą wewnętrzną i zewnętrzną przemianą. To co było stare w łasce nawrócenia MUSI się przemienić na zupełnie nowe. Jeśli byłem smutny, chcę być teraz radosny, jeśli jeździłem szybko samochodem, chcę teraz specjalnie dokładnie przestrzegać ograniczeń prędkości, jeśli piłem alkohol nadmiernie – chcę teraz zachować radykalną abstynencję.

Niechaj Jezus w te dni będzie naszym umocnieniem na drodze radykalnej postawy nawrócenia i przemiany.

Ze skarbnicy tego święta i tej tajemnicy Przemienienia Jezusa czerpie szczególna modlitwa - Nowenna w intencji nawrócenia i przemiany współmałżonka.

Szczęśliwe małżeństwo jest jedną z tych wartości, które człowiek ceni sobie najbardziej. Jednak w dzisiejszym świecie niewielu ludziom udaje się zbudować trwały i szczęśliwy związek małżeński. Dzieje się tak dlatego, że coraz mniej osób odkrywa i rozumie Boży plan – najlepszy dla małżeństwa i rodziny. Dodatkowo małżeństwo w dzisiejszych czasach coraz częściej staje w obliczu przeróżnych zagrożeń i trudności, które musimy świadomie przezwyciężyć i pokonać dla dobra i szczęścia nas oraz naszych dzieci. Zagrożenia te są dziełem szatana, który doskonale wie, że kiedy zburzy nasze małżeńskie, osobiste szczęście, za jednym zamachem zniszczy też naszą duchowość i więź z Bogiem. A przecież najpiękniejszą rzeczą jaką możemy dać naszym dzieciom jest nasza, piękna miłość małżeńska. One tego potrzebują. Ta nowenna pomoże wam na nowo odkrywać piękno i harmonię waszej miłości małżeńskiej. Nam pomogła!

Nowennę w postaci małych książeczek można zamówić pod adresem:

http://ksj.pl/nowenna-o-przemiane-i-nawrocenie-wspolmalzonka.html .