Aktualności

Święto ofiarowania Pańskiego i dzień osób konsekrowanych 2 lutego, MB Gromnicznej

ir
2 lutego 2022

Dziś drugi lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce jako Święto Matki Bożej Gromnicznej jest kolejną okazją, aby w łączności ze Świętą Rodziną - Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarować nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego i Akt Zawierzenia w modlitwie różańcowej rodziców.  Tego dnia  święcimy gromnice, jako znak obecności Jezusa w naszym życiu, w rodzinach i w domu. Niech nasza modlitwa podtrzymuje płomień Bożej obecności w sercach naszych dzieci, niech go roznieca i chroni nieustannie. To w naszych rękach i na naszych kolanach czasem spoczywa rozwiązanie dla trudnych spraw i problemów jakie przeżywają nasze dzieci – i te małe i te większe i te czasem całkiem dorosłe.


Dzisiaj też obchodzimy  dzień życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które poświęciły swoje życie dla nas i dla Kościoła. Wielkie rzeczy czyni ta armia Boga, cicha i pokorna w tysiącach klasztornych domów, w posłudze biednym, samotnym, opuszczonym, chorym,  w posłudze dzieciom i młodzieży, a nade wszystko w modlitwie za Polskę, świat i Kościół. Dziękujemy Bogu za dar Kościoła w siostrach zakonnych, za braci i ojców różnych charyzmatów zakonnych. Szczególnie dziękujemy Siostrom Loretankom za ich pracę i zaangażowanie w propagowaniu Różańca Świętego, za pisma Różaniec,  Tak Rodzinie, i Anioł Stróż, które są dla nas środkami formacyjnymi. Dziękujemy za dzieła wydawnicze i wsparcie jakie dla Różańca Rodziców otrzymujemy. Dziękujemy za Loretto i cały program rekolekcyjny, na który zaprasza nas rodziców i małżonków, a w tym roku na Pierwsze Ogólnopolskie Rekolekcje Różańca Rodziców.


Ale przecież zakonów męskich i żeńskich jest tak wiele i tak wiele dobra od nich doznajemy że trudno je tu wszystkie zliczyć.  Z wielką czcią pamiętamy o zakonach klauzurowych, o tych rycerzach i rycerkach Kościoła walczących modlitwą o dobro i piękno, w ciszy swoich klauzur, oddanych Bogu na wyłączność radykalnie.


Pamiętamy również o siostrach w zgromadzeniach bezhabitowych, to niesłychanie ważna i odpowiedzialna praca a jednocześnie w jakiejś mierze w specjalny sposób ukryta przed światem!


Wszystkich was kochani bracia i kochane siostry z wielką wdzięcznością otaczamy naszą modlitwą. Niech was Bóg prowadzi w tych powołaniach, chroni od zakusów złego i udziela obfitego błogosławieństwa!