Aktualności

Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli! Pomyśl o misjach! Wspieramy Misje!

ir
6 stycznia 2015

Dzięki wielu osobom zaangażowanym w odbudowanie kultury chrześcijańskiej w Polsce, po okresie komunizmu możemy dziś świętować Trzech Króli. I jak pamiętamy musiało od upadku komunizmu upłynąć kilkanaście lat zanim przywrócono to święto do oficjalnego kalendarza w naszym kraju. Odbudowanie i rozwijanie kultury i tradycji katolickich to dla nas jedno z najważniejszych zadań!

Dziś też świętujemy Dzień Pomocy Misjom – chcemy pamiętać o tych kapłanach, siostrach i osobach świeckich, którzy poświęcili swoje życie aby głosić Dobrą Nowinę tam gdzie jest taka potrzeba.

Chciałby osobiście zachęcić do wsparcia Ojców Michaelitów w ich dziele budowania centrum ewangelizacyjnego w miejscowości GATOWO pod Mińskiem na Białorusi.

Można to uczynić poprzez dowolną wpłatę na konto, ale najlepiej aby to była regularna wpłata nawet niewielkiej sumy ale regularna np. 10 lub 20 zł raz na miesiąc.

Więcej szczegółów i numer konta bankowego na stronie :

Gatowo - Pomóż zbudować kościół na Białorusi

.

Ważne aby mieli oni nasze wsparcie i modlitewne i materialne. Aby to wsparcie modlitewne było naszym udziałem w dziele ewangelizacji i misji, potrzeba konkretnych rąk i serc, i za te serca dziękujemy dziś Bogu. Chcemy ich wysiłki wesprzeć również w konkretny sposób – to jest datkiem materialnym.

I najlepiej jest kiedy jest to wsparcie regularne, np. raz na miesiąc 10 lub 20 zł na konkretnego misjonarza albo corocznie nieco większa kwota na konkretny projekt np. na początku roku. Z naszych tysięcy ofiarnych serc i tych niewielkich kwot można zbudować naprawdę skuteczną pomoc. Czasem tak niewiele potrzeba aby zmienić całe życie osób i społeczności lokalnych poprzez pomoc i działanie misji i misjonarzy.

I dodatkowo dwa bardzo ciekawe materiały do zapoznania się:jeden na portalu FRONDA:

Kardynał Burke O kryzysie męskości w Kościele.

oraz wideo:

O spowiedzi i wytrwałości w proszeniu - ks. Pawlukiewicz