Aktualności

Świat wraz z Papieżem podnosi na nowo Rodzinę do jej właściwej pozycji! Ojciec Święty Benedykt XVI w Hiszpanii na początku lipca AD. 2006

ir
9 lipca 2006

Trzeba wiele pracy i determinacji aby postawić tamę wszelkim zagrożeniom i zakusom na rozbicie rodzin i zamazanie znaczenia rodziny w życiu człowieka i społeczeństwa. Hiszpanie z ogromną energią i radością, z mocą powitali Papieża jako zwiastuna Bożego Planu dla rodziny.

Swa obecnością Ojciec święty wzbudził przeogromne fale entuzjazmu i radości, ale to tylko oprawa do wielu pięknych i pełnych mocy wystąpień. To ogromne przeżycie dla nas Polaków widzieć jak świat wita Papieża i przeżywa w wierze jego obecność jako Namiestnika Chrystusa. Dla nas, dla każdego z nas i dla każdej rodziny dziś jest Jego modlitwa, słowo, nauczanie i błogosławieństwo. Potrzebne jest światu to zgromadzeni, to przypomnienie że rodzina jest miejscem gdzie uczymy się dawać i odbierać miłość! To właśnie jest prawdziwie Boża droga wzrastania! W tym spotkaniu, na które zaprosił sługa boży Jan Paweł II, a które potwierdził papież Benedykt XVI widać Bożą rękę prowadzącą świat, dającą przypomnienie jak bardzo człowiek obdarowany jest w rodzinie.

Czymże jak nie wypełnianiem przesłania Kościoła wyrażanego przez Następcę Piotra jest nasza modlitwa za dzieci, nasza troska o pełnię dla nich Bożej Miłości. Trwajmy w niej, i poszerzajmy krąg tych którzy doświadczają jej błogosławionych owoców. Jesteśmy w Kościele i właśnie ten fakt jest dla nas umocnieniem na chwile trudne, na te momenty gdy mogłoby się wydawać że wszystko jest stracone! Z Bogiem możemy wszystko osiągnąć, w Kościele znajdziemy zawsze wsparcie w naszej słabości.

Ojciec Święty swym nauczaniem i swą postawą pokazuje nam jak trwać przy Bogu jak skała! I daje nam po raz kolejny że wzorem naszej rodziny ma być Święta Rodzina z Nazaretu