Aktualności

Świadectwo ojców i matek - tak też szerzy się Różaniec Rodziców!

ir
27 stycznia 2019

Od ponad roku jeździmy do różnych parafii i w ramach Mszy Świętej dajemy świadectwo na temat Różańca rodziców jednocześnie przybliżając wiernym jego istotę. Cieszy nas fakt, że ta inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Powstają nowe róże.


 W grudniu zostaliśmy zaproszeni na nocne czuwanie do Częstochowy. Artykuł o tym napisano w Gościu Niedzielnym  https://lowicz.gosc.pl/doc/5245693.Decyzje-podjeli-przy-Maryi.


 Piszę to, aby też inni, modlący się Różańcem Rodziców za dzieci, zostali zachęceni do dawania świadectwa. Księża chętnie nas przyjmują tłumacząc, że to bardziej wiarygodne jak świeccy mówią. Dzielimy się tym dobrem jakie otrzymaliśmy i  chcemy mówić o tym wszystkim rodzicom.


 Utworzyliśmy ulotkę z podstawowymi informacjami wydrukowaną w formacie A5 i rozdajemy ją wiernym po każdej Mszy Świętej.


 p.s. Proszę dalej pracować nad obcojęzycznymi wersjami strony różaniec rodziców, ponieważ to umożliwi dotarcie do materiałów również innym wiernym. Wersja angielska jest już całkiem ok i się przydaje. Za co bardzo dziękujemy!


 Krzysztof, Adam i Irena


Brawo! Tak należy działać. Dołączamy się do tego apelu i zachęty do dawania świadectwa panów Adama i Krzysztofa oraz p. Ireny. Im więcej mówimy o Różańcu Rodziców tym bardziej Bóg błogosławi naszym dzieciom. Jedna rzecz to modlitwa – druga  osobiste świadectwo. Świadectwo że się modlę, że jestem animatorem lub animatorką róży i że to naprawdę jest potrzebne naszym dzieciom!  Widzimy że ta modlitwa jest współczesna i bardzo owocna dla dzieci i dla rodzin!


O  Różańcu i modlitwie wykład ks. prof. Jarosława Królikowskiego podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego


 


 Ireneusz Rogala  Koordynator Różańca Rodziców