Aktualności

Świadectwo buduje Kościół! Rodzice dawajcie świadectwo łaski!

ir
12 stycznia 2007

Kochani rodzice, którzy modlicie się w różach rodziców za swoje dzieci! Nie dowiedzielibyście się o tej modlitwie , gdyby wam ktoś nie powiedział o tym. Nie rozpoczęlibyście wspierać swoich dzieci taką modlitwą, gdyby nie świadectwo łaski jak została udzielona innym rodzicom właśnie poprzez różaniec. Bóg obdarza tych, którzy ...

dzielą się tym doświadczeniem miłości z innymi, a mając świadomość obdarowania, chcą również innym osobom o takich łaskach mówić. Stąd nasza prośba – nadsyłajcie poprzez internet lub na adres parafii Archikatedralnej w Oliwie(dostępny w zakładce kontakt) świadectwa łask jakich Bóg udzielił waszym dzieciom, wam, waszym rodzinom i bliskim. To nie muszą być wcale jakieś wielkie i piękne opracowania. Niech to będzie przedstawiane najlepiej w postaci krótkiego opisu sytuacji przed podjęciem modlitwy, tego jak się z modlitwą spotkaliście oraz tego, jak Bóg zadziałał, jak pomógł. To mogą być czasem błahe sprawy, może się wam wydawać, że nie warto o czymś takim wspominać – a jednak właśnie taka czy inna sprawa poruszona i przedstawiona innym rodzicom może im pomóc w ich trudnej sytuacji, może po prostu otworzyć oczy na jakieś proste rozwiązanie trudnego problemu. Po zapoznaniu się, niektóre z tych świadectw mogą być opublikowane np. na naszej stronie lub w „Miłujcie się”. A z pewnością wszystkie będą dla nas wielką inspiracją i pomocą do poprawianie, wzbogacania i prowadzenia tego dzieła modlitwy.

Osobiście mogę powiedzieć, że ilekroć mówiłem świadectwo działania łaski Bożej w życiu naszych dzieci, tylekroć tym bardziej jeszcze byliśmy łaską obdarowywani!

Zatem do dzieła! Czekamy na każdą informację! Dajcie się poprowadzić Duchowi świętemu w tym świadectwie Bożej Miłości rozlewającym się w rodzinach!

Ta zachęta do dzielenia się świadectwami jest inspirowana świadectwami o jakich słyszeliśmy, zatem należy wkrótce oczekiwać na stronie nowych świadcetw.