Aktualności

Św. Jan Bosco - zawsze radosny!

ir
31 stycznia 2021

Święty radosny, świety uśmiechnięty - świety patron młodzieży i dzieci - Jan Bosco miał wielki kult do Matki Bożej Wspomożycielki wiernych. Patron młodzieży, chłopców, ministrantów, uczniów, studentów, redaktorów, wydawców. Zaprasza nas do życia radością z wiary! Święty który wymyka się wszelki próbom klasyfikacji. Z małego energicznego chłopca wyrasta rozważny, ale i zawsze radosny kapłan. Osoba która umiała łączyć różne środowiska, a swoją świętością otwierać ludzkie serca. Jan Bosco jest patronem naszej drugiej róży w Różańcu Rodziców i pokazuje nam drogę radości i odpowiedzialnego podejścia do dorastania dzieci. To my mamy im pomóc, postawić cel wspierać w jego osiągnięciu i podnosić z upadków poprzez nasze wsparcie duchowe.


Z praktyki naszej rodziny i z wielu świadectw skuteczności modlitwy, przez zaufanie Maryi serdecznie zachęcamy do korzystania z nowenny Eucharystycznej. Jeśli mamy naprawdę trudną sprawę, jakiś wielki zyciowy problem  - to przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych  - módlmy się przez  dziewięć dni - codziennie uczestnicząc w Eucharystii w tej intencji. W tym czasie ze szczególną uwagą słuchać należy tego co w czasie Mszy świetej się dzieje, czytań mszalnych, homilii i w ogóle całej mszy. Bóg wielokrotnie właśnie w ten sposób do nas przemawiał - dawał nadzieję, wskazywał rozwiązanie, umacniał i pocieszał. 


Naszym celem jest świętość i Zbawienie duszy - nas i naszych dzieci!. Wszystko inne ma po prostu temu celowi służyć. Niech św. Jan Bosco będzie dla nas rodziców i wychowawców zawsze inspiracją do wielkiej, niezłomnej nadziei - róniez w dzisiejszych pogmatwanych czasach! Niech prowadzi nas do trwania w modlitwie wspólnie z Maryją - a przecież my neustannie w różańcu  jesteśmy właśnie z Nią i Jezusem!


Św. Janie Bosco módl się za nami!


Maryjo, Wspomożycielko Wiernych , módl się za nami!