Aktualności

Różaniec Rodziców formalnie w rodzinie Żywego Różańca, msza święta i włączenie już 14 listopada o godzinie 13.30 na Jasnej Górze!

ir
8 listopada 2022

Z radością przekazujemy informację, że uroczyste włączenie Różańca Rodziców odbędzie się po mszy świętej o godzinie 13.30 w Kaplicy MB na Jasnej Górze.  Zapraszamy wszystkich rodziców z całej Polski w tym czasie na Jasną Górę, do wspólnej modlitwy i świętowania tej historycznej chwili. Msza będzie transmitowana przez telewizję TRWAM i przez  Internet z Jasnej Góry.  Bogu niech będą dzięki!


Od lat trwały działania, aby Różaniec Rodziców włączony w Żywym Różańcu na terenie całej Polski mógł w pełni rozwijać się w naszym Kościele Katolickim. Po uzgodnieniach formalnych i zatwierdzeniu przez KEP zmian Statutu Żywego Różańca w dniu 13.X.2022r. stało się to możliwe i właśnie w poniedziałek 14 Listopada przychodzi ten dzień, gdy formalnie zostaniemy włączeni jako osobna gałąź do wspólnoty Żywego Różańca.


Zapraszamy wszystkich rodziców z całej Polski do wspólnej modlitwy. Kto może niech zbiera się i przyjeżdża na Jasną Górę, kto nie może niech włącza się poprzez Internet lub przez transmisję w Telewizji TRWAM. Ten dzień to historyczna chwila, gdy z ziarna rzuconego przez twórcę wspólnoty Marana Tha, a obecnie jej Patrona z nieba śp. ks Andrzeja Kowalczyka wyrosła nowa odrośl, nowa gałąź Różańcowa i zostaje wszczepiona w życiodajne łono Kościoła poprzez włączenie do Żywego Różańca. Od samego początku korzystaliśmy z duchowości i łask  Żywego Różańca, od samego początku uczyliśmy się od błogosławionej Pauliny Jaricot jak rozszerzać poprzez Różaniec Ewangelię. A my wnieśliśmy nasz rodzicielski zapał i wytrwałość oraz determinację w rozwój tej modlitwy!


Wiemy że trzeba samozaparcia, trzeba determinacji i przełamywania swoich słabości, ale wiemy z kim jesteśmy, jak bardzo możemy ufać Maryi. Ona jest dla nas znakiem Nadziei która zawieść nie może!


Tam gdzie trudność, słabość i ciemność Maryja przynosi Jezusa i dzieją się wielkie rzeczy Boże! Jednym z wezwań w nowennie do naszej Patronki Matki Bożej Oliwskiej jest Płomieniu, rozpalający serca wygasłe!  - Choćby cała nadzieja wygasła w sercu, choćby utracili wszystkie skarby wiary, to Maryja potrafi tak wyziębnięte serca rozpalić na nowo! O to i o wiele innych łask modlimy się w każdy poniedziałek u Matki Bożej w Katedrze Oliwskiej i wiemy że jesteśmy wysłuchani, co potwierdza się znakami łaski!


Maryjo, Królowo Polski, Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!