Aktualności

Różaniec Rodziców pielgrzymuje! Różaniec Rodziców w Santiago de Compostella

ir
17 lipca 2018

Miesiące letnie to dobra okazja dla pielgrzymowania! Bardzo wielu rodziców różancowych w tym czasie pielgrzymuje, po Polsce i po świecie! Pielgrzymi różańcowi idą drogą  Camino Św. Jakuba do Santiago de Compostella. Idą i wszystkim, których spotkają, z całego świata mówią o Różańcu Rodziców - jako znaku nadziei i zwyciestwa - jako darze Maryi dla rodziców na te trudne czasy.


Pielgrzymka doroczna ruszyła do Matki Bożej Ostrobramskiej  do Wilna z Suwałk. Modlą się za nas - modlimy się za nich i z nimi pielgrzymujemy!


Pielgrzymi z Wągrowca przybyli do MB Oliwskiej do Katedry w Oliwie nawiedząjąc w tym czasie również Sanktuaria Kaszubskie. MB Królową rodzin w Kościerzynie, Matkę Bożą Królową Kaszub w Sianowie, oraz Kawarię Wejherowską. Mielismy tą radość że  mogliśmy się spotkać, opowiedzieć o Różańcu Rodziców i wspólnie pomodlić u MB Oliwskiej, wspólnie odmawiając Akt Zawierzenia.


Wielu pielgrzymów modli się na pielgrzymkach zorganizowanych i indywidualnych o których nie wiemy. W poniedziałek do naszego cotygodniowego różanca dołączyła mama z Bielska Białej! Wiemy o pielgrzymach w Madjugorie, którzy albo już wrócili albo właśnie tam wyruszyli i polecają Maryi intencje Różańca Rodziców właśnie tam! 


Za kilka dni ruszają pielgrzymi na szlak do Częstochowy, albo już ruszyli  - zależnie od miejscowościi. Bądźmy w naszych modlitwach złączeni z nimi. Niech nasza modlitwa wspiera ich pielgrzymi trud, a jednocześnie niech to złączenie intencji buduje naszą wspólnotę w Kościele! Trudem modlitwy i pielgrzymowania można naprawdę wiele osiągnąć - a zwłaszcza radość spotkania Boga! Zapraszamy do spotkania w Oliwie u naszej Matki! 


 Różańcowi Rodzice u św. Jakuba w Santiago de Compostella