Aktualności

Różaniec do granic! Modlitwa za Polskę i świat!

ir
4 października 2017

Dni i godziny dzielą nas od wielkiego spotkania modlitwy na granicach Polski i nie tylko - RÓŻANIEC DO GRANIC. Dzieło modlitwy Różańcowej za Polskę i świat, o pokój i wynagrodzenie za grzechy świata przekroczyło granice.  Zapaliło w tysiącach serc pragnienie zjednoczenia w tej duchowej walce. Rodzice z naszego Różańca wiem o tym w bardzo wielu miejscach  Polski i na świecie też będą obecni, też będą się modlić. Ale jeśli ktoś w tym czasie nie może, z różnych przyczyn zapraszamy do łączności duchowej, do oplatania całej Polski tą różańcową modlitwą. Nasza ziemia, kraj i ludzie, cały Naród Polski potrzebuje odnowy moralnej i siły duchowej. To właśnie w święto Matki Bożej Królowej Różańca Świętego zjednoczmy się w  naszej modlitwie.   


I niech to będzie początek czegoś większego, niech to będzie również rozpoczynanie nowenny pierwszych pięciu sobót wynagradzających za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Bogu niech będą dzięki za ten czas i natchnienia, za osoby które podjęły wezwanie Boga i każdego kto się w to  włącza. 


Ze zdziwieniem ostatnio dowiedziałem się że o Różańcu do granic jeszcze wiele osób nie słyszało – zatem do dzieła – wysyłajmy informacje, dzielmy się tym i zapraszajmy do tej modlitwy za Polskę!


INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Różaniec do Granic już niedługo. Dlatego pragniemy z Wami podzielić się kilkoma ważnymi informacjami.

1. Różaniec Do Granic to narodowa modlitwa różańcowa, ale także - narodowe nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Matka Boża, 13 lipca 1917 roku, powiedziała w Fatimie: „Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie uratowanych przed piekłem i nastanie pokój na świecie”.

To bardzo ważne! Tego dnia 7 października wszyscy weźmiemy udział w nabożeństwie wynagradzającym grzechy przeciwko Matce Bożej. Będziemy ratować świat! 

Jakie są warunki tego nabożeństwa: 
należy przystąpić do spowiedzi, najlepiej w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę, wzbudzając w sobie intencję zadośćuczynienia. Ze względów organizacyjnych może się okazać, że nie we wszystkich parafiach stacyjnych jest wystarczająca ilość spowiedników. Dlatego zachęcamy, by do sakramentu pokuty i pojednania przystąpić wcześniej. 

- przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagradzającej grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. 

- odmówić jedną część różańca, również w tej intencji. 

- podjąć przynajmniej 15-minutowe rozmyślanie nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańca. 

W kościołach stacyjnych będą dystrybuowane ulotki z informacjami o nabożeństwie pierwszych sobót, prosimy weźcie je – dla siebie i waszych rodzin.

2. Co należy ze sobą zabrać:
- różaniec – to OCZYWISTE :)
- przenośne radio na baterie, albo słuchawkowe, albo z głośnikami, aby łączyć się w modlitwie, poprzez transmisję Radia Maryja, ze wszystkimi diecezjami granicznymi w całej Polsce. Kolejne Tajemnice Różańcowe, będą odmawiane przez przedstawicieli poszczególnych diecezji.
- jedzenie na cały dzień – w zdecydowanej większości miejsc nie będzie wyżywienia.
- dokument tożsamości, jesteśmy w strefie nadgranicznej: dowód osobisty lub paszport.
- ubranie na każdą pogodę, tego dnia ważniejsze jest, by ubranie było odpowiednie i wygodne, niż ładne.

3. Co należy wiedzieć, jak się nastawić na całość
:
Liczba uczestników może znacznie przekroczyć liczbę zapisanych na stronie internetowej. Mogą być korki, możecie mieć różne trudności z dojazdem, gdzie może brakować parkingu, może będziecie stać w miejscu, gdzie nic nie będzie słychać, może być różnie. Może będzie po prostu idealnie, a może nie :). 

Ale:
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia" (Flp. 4, 13)
Przyjmujmy wszystko, z miłością i łagodnością, Matka Boża jest z nami gdziekolwiek jesteśmy i gdziekolwiek będziemy. Ofiarowujmy wszystkie trudy tego dnia, jako zadośćuczynienie za grzechy. Nie ten dzień będzie naszym wysiłkiem, trudem podjętym dla głoszenia Królestwa Bożego.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi, a Matka Boża prowadzi. 
Do zobaczenia na granicy, 

Organizatorzy Różańca do Granic


 


Różaniec do granic