Aktualności

Rok Św. Stanisława Kostki – szczególny czas łaski

ir
16 stycznia 2018

Episkopat ogłosił rok 2018 rokiem Św. Stanisława Kostki patrona Polski i polskiej młodzieży.


Dla nas jest to szczególnie bliski patron, ponieważ właśnie św. Stanisław Kostka jest patronem pierwszej róży rodziców.  To młody człowiek, który swoim życiem odpowiedział na zaproszenie do świętości. Losy Św. Stanisława Kostki pokazują, że droga świętości często nie jest łatwa, a nawet najbliżsi stawiają na tej drodze największe przeszkody.  My jako rodzice mamy w nim przykład konieczności otwartości serc na to co Bóg zamierza dla naszych dzieci – nawet, a zwłaszcza wtedy gdy to nie odpowiada naszym wyobrażeniom.


Do większych rzeczy są powołane nasze dzieci – a nasza modlitwa i nasze działania powinny im w tym pomagać. Chcemy chronić nasze dzieci i młodzież przed deprawacją taką jak np. próbuje się wprowadzać obecnie w Gdańsku


Dlatego w tym roku szczególnie chcemy się za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki modlić o Boże prowadzenie dla naszych dzieci, o właściwe rozeznawanie powołania życiowego naszych dzieci i ducha służby i oddania dla nas jako rodziców.


 W roku setnego  jubileuszu odzyskania niepodległości Polski, właśnie poprzez formowanie młodych Polaków w naszych rodzinach i w całym narodzie wyrażamy swój patriotyzm. Niech modlitwa obejmuje wszystkie sprawy dzieci, młodzieży i rodzin aby przez to objawiała się Chwała Boga na ziemi, a zwłaszcza w Polsce.