Aktualności

Rok św. Józefa, rok rodziny, modlitwa o świętość życia!

ir
21 marca 2021

19 marca rozpoczął się w naszym Kościele Katolickim rok rodziny, rok świętego Józefa i tydzień modlitwy o świętość życia i ochronę życia poczętego.  To trzy zadania powiązane ze sobą i chcemy je ogarniać naszą serdeczną modlitwą.


Dla naszych rodzin niezwykle ważna i potrzebna jest postać Ojca rodziny, tego który zadba o bezpieczeństwo. W chwilach najtrudniejszych będzie stanowił oparcie przeciw złu.  Tu patronem naszej modlitwy jest św. Józef, ten któremu Bóg powierzył opiekę nad swoim Synem i nad Maryją. Rodziny zawierzamy opiece wstawiennictwu Świętej Rodziny – tak jak widzimy ją na obrazie z Kaliskiego sanktuarium Św. Józefa. Jezus śmiało kroczy do przodu, spogląda w przyszłość prowadzony mocną ręką św. Józefa z jednej strony i swej świętej Matki Maryi z drugiej. Ta jedność rodziny, odnalezienie naszych powołań w niej i ich wzajemne uszanowanie, wzajemne wsparcie niezależnie od okoliczności to piękno i siła rodziny.


I to nie tylko ma być myślenie o dawniejszym czasie, czy też o samym sobie, chcemy obejmować modlitwą najpierw swoje rodziny, ale i wszystkie rodziny w całej Polsce. Teraz pokazało się jak wiele trzeba zrobić w naszych rodzinach i dla naszych rodzin. To rodzice są pierwszą szkołą wiary i modlitwy, to my jako rodzice mamy za zadanie nauczyć nasze dzieci miłości do KOŚCIOŁA, do kapłanów, ufności w Bożą Miłość, wskazać moc Bożą objawiającą się w sakramentach Kościoła.


I naszym zadaniem jest modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Ja jako ojciec mam za zadanie zaprowadzić swego syna aby wpisał się do służby ministrantów, ja jako mama mam zaprowadzić do scholii moją córkę, która tam będzie śpiewać. My jako rodzice mamy za zadanie nauczyć modlitwy rodzinnej nasze dzieci: błogosławienia posiłków, błogosławienia się przed wyjściem z domu, modlitwy porannej i wieczornej, różańca świętego, modlitwy Anioł Pański, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitwy i zaufania do Anioła Stróża. My mamy za zadanie dać świadectwo świętych obcowania, wstawiennictwa świętych patronów, kolęd i wielu, wielu zwyczajów polskich, tak bardzo zanurzonych w wierze. Naszym zadaniem jest też uchronić dzieci od złych wpływów tego świata! Od zabobonów, od wszechogarniającego okultyzmu, od relatywizmu i pomieszania dobra ze złem, a nawet od mocno popularyzowanego dziś np. przez muzykę satanizmu. To nasze zadanie powiedzieć dzieciom że Bóg jest ich kochającym Ojcem.


Niech wstawiennictwo świętych, opieka świętej Rodziny i błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka towarzyszy każdemu zadaniu jakie w tej materii będziemy podejmować. Niech płomień Miłości Bożej i przemożne działanie Ducha Świętego nas prowadzą w modlitwie i działaniu.


 Święta Rodzino z Nazaretu , módl się za nami!