Aktualności

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzyliśmy Maryi

ir
14 grudnia 2020

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Diakonii Społecznej Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej mamy dostęp do nagrania z Uroczystości  Niepokalanego Poczęcia NMP w Archikatedrze Oliwskiej z 8 grudnia 2020r. Zapraszamy do obejrzenia.


Tego dnia jak co roku ponawialiśmy w łączności duchowej ze wszystkimi rodzicami na całym świecie nasz Akt Zawierzenia naszych dzieci i naszej modlitwy Matce Bożej Oliwskiej. Wspólnie z nami  w Uroczystości uczestniczyli uczestnicy  inicjatywy Morze Modlitwy - modlitwy za samorządowców z naszego regionu. Dzięki takiemu połączeniu zobaczyliśmy jeszcze jedno piękne oblicze wspólnot Kościoła.  Modlimy się o dobre środowisko wzrastania, a inne wspólnoty szczególnie o tych od których to właśnie środowisko zależy.


Tego dnia poczuliśmy się w Katedrze jak w domu, pod opieką najlepszej Matki, w najbliższej obecności Jezusa, zanurzeni w Duchu Świętym, w przedsionkach Boga Ojca.


Godzinki o Niepokalanym Poczęciu rozpoczęły nasza modlitwę, następnie Msza święta w naszych intencjach i ponowienie Aktu Zawierzenia. Tak ważne duchowo w obliczu obecności Maryi.


Zwieńczone modlitwą uwielbienia i dziękczynienia. Atmosfera Katedry Oliwskiej, wieków modlitwy i trwania przy Bogu daje ogromny pokój ducha. Zawsze zapraszamy do odwiedzenia Katedry, a szczególnie 8 grudnia. Zbyt późno dowiedziałem się o planowanej transmisji Mszy świętej i uroczystości ale na szczęście skrót zapisu jest dostępny zdalnie i właśnie zapraszam do jego obejrzenia.


Dodatkowo opis uroczystości opisał gdański Gość Niedzielny


Na większą Chwałę Bożą!