Aktualności

Razem z siostrami Loretankami świętujemy stulecie pisma Różaniec we wspomnienie MB Królowej Różańca Świętego

ir
5 października 2009

Sto lat temu błogosławiony Ignacy Kłopotowski założył pisemko Kółko Różańcowe, protoplastę dzisiejszego miesięcznika Różaniec. Siostry Loretanki z Rembertowa dzielnie podjęły po latach kontynuację dzieła Błogosławionego Ignacego i dzięki nim możemy mieć co miesiąc dostęp do wspaniałego pisma formacji różańcowej. Szczególnie cenne jest to dla nas rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu gdyż obok samej modlitwy potrzebna jest również formacja duchowa i wsparcie merytoryczne. Współcześnie pismo Różaniec obok pięknych i pomocnych rozważań publikuje świadectwa oraz artykuły tematycznie powiązane z walką duchową. Są również aktualności i ważne przypomnienia lub wskazania z życia Kościoła. W dniu 7 października będzie uroczysta msza św. W Klasztorze sióstr w Rembertowie – relacje na naszej stronie postaram się umieścić jak najszybciej.

Ostatnio w numerze wrześniowym ukazał się artykuł naszego autorstwa o inicjatywie modlitwy rodziców za dzieci i wielu, bardzo wielu rodziców dołącza wciąż do naszego grona.

Modlimy się i dziękujemy Bogu za tych którzy nie żałują swego czasu i zaangażowania w to abyśmy my mogli się rozwijać i obdarowywać nasze dzieci wciąż nowymi , ciekawymi propozycjami.

Jeszcze raz zachęcamy, - prenumerujcie i czytajcie RÓŻANIEC

Chwała Panu Bogu!