Aktualności

Racje czy relacje - Zapraszamy na doroczną Konferencję na UG

ir
15 listopada 2017

Od grudnia 2007 roku Różaniec Rodziców  zaangażowany jest organizację Konferencji nt. współczesnych zagrożeń duchowych młodzieży, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim. Czynnie i duchowo wspieramy organizację tego przedsięwzięcia aby rozpoznawać zagrożenia i sposoby przeciwstawiania się im. Przez lata widać jak potrzebna jest głęboka refleksja i naukowe rozpoznanie tego co niszczy życie osobiste i społeczne, zwłaszcza młodych ludzi.


W tym roku Konferencja odbywa się w dniach 25-26 listopada pod hasłem Racja czy relacja. Jak rozpoznawać wagę relacji i sposoby ich budowania w rodzinie, z bliskimi oraz w społecznościach, czy też w całym społeczeństwie. Wykład otwierający wygłosi ks. biskup Zbigniew Zieliński, nasz opiekun, z czasów gdy był proboszczem Katedry Oliwskiej. Zaproponowany program i zaproszeni goście gwarantują że czas spędzony na Uniwersyteckiej auli Wydziału Nauk Społecznych UG będzie bardzo owocny. Konferencja odbędzie sie w dniach 25-26 listopada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Rozpocznie się dzień wcześniej 24.11.br. Mszą świetą w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 18.00.


Zapraszamy wszystkich rodziców  i animatorów z naszego Różańca do wzięcia udziału – najlepiej osobistego w tym wydarzeniu. Jeśli z racji odległości lub zajęć nie dających się przełożyć nie będzie możliwości udziału prosimy o wsparcie modlitwą. Prosimy też o propagowanie informacji o Konferencji i zapraszanie wszystkich zainteresowanych.


 W szczególny sposób, pochylamy się nad tematem owocnej relacji i sposobów jej budowania, na różnych płaszczyznach: społecznych, kulturowych i duchowych, małżeńskich, rodzinnych (w tym relacji rodzeństwa) i edukacyjnych. Będziemy mówić zarówno o relacyjnych barierach, jak i metodach pogłębiania relacji.  W naszej Konferencji - corocznie bierze udział ok. 300 osób, a wykładowcy  i uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski. Corocznie też patronat nad wydarzeniem obejmuje Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.


Zapraszamy więc także Państwa, by w tym roku - wspólnie odkryć fakt, iż miłości wciąż musimy się uczyć, a relacje budwać. Stawką jest szczęście powierzonych nam  przez Boga dzieci.  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz prosimy o zgłoszenia: Zgłoszenia – Program    Strona konferencji jest dostępna pod adresem:  konferencjazagrozenia.lokomotywa.edu.pl  Uprzejmie prosimy o przekazanie zaproszenia potencjalnie zainteresowanym rodzicom i nauczycielom. 


Każdego, kto mógłby wesprzeć dodatkowo organizację Konferencji prosimy o dokonanie dowolnej wpłaty (choćby symbolicznej złotówki) na konto: TE Lokomotywa Nr rachunku 89 1090 1098 0000 0001 2022 4526 (Bank WBK) z dopiskiem: darowizna - Konferencja Gdańsk.


Razem możemy wiele, a tematyka tegorocznej edycji jest nam szczególnie bliska. Modlimy się w Różańcu Rodziców o dobre relacje w naszych rodzinach - jak to odpowiednio wyważyć z racjami wychowania - to wielkie zadanie dla każdego z nas!


Program i informacje organizacyjne na stronie internetowej : Konferencji tegrorocznej 


 Dla chętnych możliwość obejrzenia wykłady z edycji Konferencji 2016