Aktualności

Przed świętem Zwiastowania - modlimy się o życie i o nawrócenie wrogów życia.

ir
21 marca 2015

Zbliża się dzień Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie jednej z najpiękniejszych chwil wszechświata. Oto człowiek o niewinnym czystym sercu odpowiada na Boże zaproszenie do współdziałania i poprzez to ludzkość zostaje obdarowana spotkaniem z nieskończonym Bogiem w swojej naturze.

Narodziny Jezusa pokazują i rozpoczynają drogą podobną do życia każdego z nas od poczęcia, przez narodziny i godne życie aż do śmierci i Zmartwychwstania. W taki sposób sam Bóg pokazuje i podkreśla wartość KAŻDEGO życia, każdej osoby ludzkiej – od poczęcia do naturalnej śmierci.

Jeszcze kilka lat temu nie było wątpliwości co do tej rzeczywistości, ale teraz coś co mógł wymyślić tylko chory umysł pod pozorami dobra wprowadza się do rzeczywistości naszego życia społecznego. Dziś posłowie nie potrafią obronić swoich sumień, a prezydent nie rozpoznaje zła i zagrożeń jakie niosą wprowadzane, antyludzkie rozwiązania prawne, takie jak konwencja przemocowa Rady Europy CAHVIO.

Potrzeba naszej ufnej i żarliwej oraz wytrwałej modlitwy w obliczu takich zmian i ataków na życie i rodzinę. Potrzeba determinacji i działania w walce o zachowanie godności osoby ludzkiej, każdej osoby, która ma życie. I tej najmniejszej jeszcze przed urodzeniem, i tej przewlekle chorej, staruszki która zapomniała prawie wszystko. Jeśli zapomnimy o słabych, biednych, chorych i potrzebujących nas, jak będziemy mogli się spodziewać iż o nas nie zapomną?

Na różnego rodzaju Konferencjach, spotkaniach i nabożeństwach wyrażamy naszą troskę o ochronę tej podstawowej wartości jaką jest życie człowieka i jego godność. Na Mszach świętych w całej Polsce będziemy modlić się o obronę życia, wiele osób podejmujemy duchową adopcję nienarodzonych a zagrożonych aborcją, pielgrzymujemy do sanktuariów, do Jezusa i Maryi ufnie powierzając im nasze losy i losy Polski oraz świata. Oto jeden z dni walnej bitwy o życie, bitwy która musi być zwycięska!

Niech nasza modlitwa wspomaga tych, którzy pracują dla życia i walczą o nie przeciw cywilizacji śmierci. Niech nasza modlitwa wspomaga też w nawróceniu tych, którzy się zagubili, którzy świadomie lub nieświadomie czynią zło. Niechaj Bóg oświeci ich umysły i serca łaską wiary i nawrócenia.