Aktualności

Najlepszy prezent dla dzieci – miłość rodziców – szczególnie w Boże Narodzenie!

ir
20 grudnia 2022

Nasze dzieci potrzebują naszej obecności, naszego zainteresowania i akceptacji , naszej uwagi i jednocześnie naszej wzajemnej małżeńskiej miłości. Obraz kochających się rodziców to skarb i prezent jaki warto dać dzieciom na te i na każde święta!


Jak to robić to już konkretna praca i zadanie dla nas. Na pewno pomaga wspólna modlitwa, wspaniałym prezentem jest modlitwa w Różańcu Rodziców, gdy cała grupa rodziców modli si na Różańcu za swoje dzieci.  O genezie Różańca Rodziców, o początkach i w pewnym sensie istocie modlitwy miałem ostatnio audycję w Radio Gdańsk  i warto z niej skorzystać załączam link.


Druga Audycja – również w Radio Gdańsk, naszej przyjaciółki Ewy Kuczkowskiej ze Wspólnoty Marana Tha, o komunikacji – o różnych sposobach słuchania – niezwykle wartościowa z racji możliwości wyjaśnienia wielu nieporozumień z racji tylko wiedzy o różnych wrażliwościach słuchania naszych bliskich . I słyszenia prawdziwych komunikatów, które czasem mogą być nieco ukryte – również załączam link do Audycji p. Ewy Kuczkowskiej.


Niech nasza dyspozycja serca będzie nieustannie nastawiona na przebaczanie y wybaczanie oraz przepraszanie  -jeśli tylko kogoś uraziliśmy. Nasze dzieci potrzebują obrazu kochających się rodziców ale i obrazu tego że rodzice potrafią się pogodzić, przeprosić i sobie wybaczać!


Niech Duch święty poprzez modlitwę różańcową i wstawiennictwo Maryi Niepokalanej uzdalnia nas do tych postaw, do Miłości przekraczającej nasze osobiste ambicje i udzielanej dzieciom w obfitości.