Aktualności

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia po raz piętnasty powierzyliśmy nasze losy i losy naszych dzieci Opiece Matki Bożej Oliwskiej

ir
10 grudnia 2021

Wdzięczność i ufność – to dwa słowa które przychodzą na myśl,  po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2021, w piętnastą rocznicę  Aktu Zawierzenia  naszej modlitwy różańcowej Matce Bożej Oliwskiej.


Jesteśmy w domu Maryi, w Jej oliwskim sanktuarium, skąd od wieluset lat otacza pielgrzymów i przybyszów, wszystkich uciekających się do Niej swoją opieką.  Tego dnia już od godziny 12.00 wiele osób zgromadziło się w Oliwskiej Katedrze. Przez pierwsze 20 minut towarzyszyła nam przepiękna muzyka oliwskich organów, a następnie cicha modlitwa i msza święta od 12.30. Po mszy odmówiliśmy Zawierzenie św. Józefowi i litanię do Niepokalanego Poczęcia. Następnie z wystawionym Najświętszym Sakramentem mieliśmy czas na modlitwę w ciszy i odśpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.


Wieczorem od godziny 17.15 ponownie w Oliwskiej Katedrze można było spotkać pielgrzymów i rodziców różańcowych. Uroczyście wnoszony Feretron MB Oliwskiej został powitany śpiewem O Maryjo witam Cię, o Maryjo Kocham Cię …., tak jak się wita Maryję przybywając do Jej sanktuariówModlitwą różańcową objęliśmy wszystkie intencje Różańca Rodziców, intencje prośby i dziękczynienia, intencje ogólne i szczegółowe. Z wdzięcznością modliliśmy się za każdego ojca i każdą mamę otaczających swoje dzieci modlitwą, za wszystkie dzieci.  Modliliśmy się za kapłanów żyjących i posługujących różom rodziców, ale i za tych którzy już odeszli do wieczności. Dziękowaliśmy za 15 lat opieki MB Oliwskiej z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo na rozwój tego dzieła modlitwy.  


Przed mszą świętą, w łączności z rodzicami całego świata, został odczytany, uroczyście ponowiony Akt Zawierzenia Różańca Rodziców MB Oliwskiej. A przepięknie oświetlony Feretron był wymownym potwierdzeniem Jej obecności z nami dawniej, teraz i na przyszłość. Maryja jest wierna, nawet wtedy gdy my czasem zapominamy o naszej wierności. W dowód wdzięczności ofiarowaliśmy Maryi dwa bukiety przepięknych róż.


Msza święta była zwieńczeniem naszego spotkania z kochającą Matką, a na zakończenie usłyszeliśmy jeszcze krótkie świadectwo Animatorki Anety z diecezji Warszawsko-Praskiej, która ponad 10 lat temu przystąpiła do modlitwy a obecnie z żarliwością organizuje i wspiera rozwój tej modlitwy na swoim terenie.  Żywe i energiczne świadectwo działania modlitwy i opieki Maryi nad jej dziećmi ale i nad wieloma rodzinami w całej diecezji, zakończyła oczywistym apelem, mówmy o różańcu rodziców do wszystkich, z energią i mocą, z ufnością i zaangażowaniem. Maryja jest nam po prostu potrzebna, każdy z rodziców potrzebuje wsparcia w rodzicielskich zadaniach! Po zakończeniu mszy świętej, tak jak w całej Polsce pod przewodnictwem kapłanów odmówiliśmy Akt Zawierzenia Polski i Polaków świętemu Józefowi.  Do domów wracaliśmy ogromnie podniesieni na duchu.


I czekały na nas dwie niespodzianki. Jedna to kilka róż z wielu miejsc w Polsce, które właśnie tego dnia uroczyście przystępowały do modlitwy. To wielka radość widzieć jak rodzice garną się pod płaszcz Maryi, jak chcą ochraniać i wspierać swoje dzieci przez modlitwę różańcową, i jak kochają Maryję. Ona jest nam prawdziwie Królową! Jest nas już ponad sto tysięcy rodziców i kilkaset tysięcy omadlanych, oplecionych rózańcową modlitwą dzieci!!!


A druga niespodzianka to kolejna edycja aplikacji na smartfona wielce pomocna aby pamiętać o modlitwie, przypominać o danej godzinie że jest do odmówienia dziesiątka różańca itp. Nowa edycja jest na razie w testowaniu, ale po sprawdzeniu udostępnimy ja jak najszerzej!


Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych sercach, a Niepokalana niech  króluje w nas, w całym naszym życiu!