Aktualności

Postąpili tak jak trzeba – 1 marca - Dzień Żołnierzy Niezłomnych

ir
29 lutego 2024

Danuta Siedzikówna i wielu, wielu innych nie zgodzili się biernie na niewolę i sprzedanie Polski Sowietom. Zapłacili cenę najwyższą, cenę życia, ale przechowali dla nas skarb godności i wielkości Polaków. Dziękujemy i pamiętamy!


Zwłaszcza w czasach zamętu, w czasie gdy wrogowie Polski rugują normalną wiedzę ze szkół, i dezawuują wszystko co o Polsce i jej wielkości stanowi potrzebna jest pamiętanie i sięganie do wzorów, do Danuty Siedzikówny, do Rotmistrza Pileckiego, do Zagończyka i tak wielu, również często bezimiennych ofiar stalinizmu i zaprzedanych  okupantom polskich niestety władz. Nam są wzorem i działania i inspiracji i wewnętrznej siły płynącej z głębokiej wiary w Boga oraz miłości Ojczyzny. Żołnierzami podziemia byli między innymi: generał August Fieldorf "Nil", Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, Danuta Siedzikówna "Inka", podpułkownik Łukasz Ciepliński "Pług", podporucznik Anatol Radziwonik „Olech”, podporucznik Mieczysław Niedziński „Men”.


I chociaż dziś potomkowie i spadkobiercy dawnych zbrodniarzy, mordujących polskich patriotów, próbują wymazywać po raz kolejny pamięć o Niezłomnych i Szlachtnych - to naszym zadaniem jest trwać w pamięci, tradycji i modlitwie za Polskę, za pomordowanych. Naszym zadaniem jest też działać wszędzie i na każdym polu, aby Polska odzyskała swoją podmiotowość  - bo dziś nominaci partyjni np. nowe władze Poczty Polskiej wstrzymały emisję już wydrukowanego znaczka z Hieronimem Dekutowskim ps. „Zapora” - co oznajmiono dwa dni przed świętem 1 marca - a wydrukowany nakład oddano do przemiału - znaczki pocztowe upamiętniajace Niezłomnego - i to też szkodzi nowej  władzy - ano widać że tak! To tylko pokazuje bezwzględne barbarzyństwo i głupotę  oraz wrogość do Polski tych, którym udało się omamić Polaków i zdobyć władzę.  To ważny sygnał dla nas  - bo i w rzeczach najbardziej istotnych dla Narodu postąpią co najmniej tak samo destrukcyjnie albo i gorzej.   


Naszym zadaniem jest zatem modlitwa i walką o Polskę wierną Krzyżowi i Ewangelii - Polskę na miarę św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na miarę Niezłomnych!


 


Jeszcze Polska nie zginęła!


Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!