Aktualności

Światło zajaśniało - Świat oddał pokłon narodzonemu Jezusowi

ir
7 stycznia 2021

Objawienie Pańskie, święto  Trzech Króli – to czas przyjścia do Jezusa narodzonego w ubogiej szopie z darami naszych serc, to zaproszenie do ofiarowania siebie samego, wszystkich swoich spraw i powierzenie rodziny pod opiekę Jezusa. Oznaczamy nasze domy kredą i wskazujemy że Jemu zawierzyliśmy!


Tegoroczne Orszaki Trzech Króli – wspaniała tradycja świętowania 6 stycznia związana z Narodzeniem Jezusa i objawieniem się światu – były zupełnie inne niż je pamiętamy z poprzednich lat. To symboliczne jak zewnętrzne uwarunkowania mogą nas ograniczyć. A jednak potrzebujemy Boga, w tej ubogiej stajence, w otoczeniu najpospolitszych przedmiotów i zwierząt – odnajdujemy Zbawiciela Świata. On się po to narodził aby dać świadectwo prawdzie. W Jezusie odnajdujemy pełnię człowieczeństwa, pełnię naszego powołania do godności dzieci Boga! Chcemy aby nasze domy i rodziny pełne były światła Bożej obecności, chcemy powierzać każdą, nawet najtrudniejszą sprawę Bogu, wstawiennictwu Najświętszej Panny Maryi i  świętego Józefa. Nie ma takiej biedy i opuszczenia, które mogłyby nam w tym przeszkodzić. W Różańcu Rodziców przekonujemy się o tym nieustannie, każdego dnia, w najróżniejszych sytuacjach i zdarzeniach.


Niech ten czas wychodzenia z pandemii – jakkolwiek go pojmujemy  - będzie dla nas przede wszystkim czasem nawrócenia, czasem intensywnej i owocnej modlitwy, czasem w którym przepraszając za nasze błędy, grzechy, zaniedbania, za wszelką niefrasobliwość ufnie przyjdziemy do Boga zawierzając się z naszymi rodzinami przez Maryję Bogu Ojcu Wszechmogącemu! 


Ogarniające zewsząd zagrożenia, niepewność przyszłości i  agresja niewiary, ateizmu oraz nienawiści do Kościoła niech nas nie przytłaczają. To jest jeszcze większa determinacja do modlitwy, do ogromnego zaufania Bogu. Jezus nie narodził się  w warunkach cieplarnianych, nie w pałacu, nie maił służby. On przyszedł w swoim ubóstwie do każdego z nas, wskazując swoim ogołoceniem że nie ma takiej sytuacji, która w Bogu nie znajduje swego dobrego rozwiązania. Bóg posyła anioły, posyła ludzi i chroni to co słabe w oczach świata.


Najważniejsze jest nasze zbawienie, a dla nas rodziców również zbawienie naszych dzieci. Stąd nieustanne zaproszenie do wiernej i gorącej modlitwy różańcowej, do rozszerzania działa Różańca Rodziców i do naszej osobistej formacji duchowej.


Niech w tych zadaniach i powołaniach wspiera nas Święta Rodzina!