Aktualności

Podziękowanie JE Biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za wiele lat posługi w Archidiecezji Gdańskiej i wsparcia dla Różańca Rodziców.

ir
29 marca 2022

W dniu 27 marca 2022 na uroczystej mszy świętej w Katedrze Oliwskiej dziękowaliśmy naszemu biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za tak wiele dobra, okazanego serca i ważne, owocne wskazani duchowe dla Różańca Rodziców. Jest to związane z jego nominacją na Koadiutora diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.


Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński zapisał się w historii Różańca Rodziców (RR) jako nasz drugi opiekun duchowy, kiedy po nagłej śmierci nieodżałowanej pamięci ks. Brunona Kędziorskiego został na siedem lat proboszczem parafii Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.  Pamiętamy jego wielkie zaangażowanie w szerzenie kultu MB Oliwskiej, pamiętamy pielgrzymowanie z MB Oliwską w pielgrzymce do Wejherowa, ale pamiętamy również z jakim pietyzmem odnawiał i remontował całość założenia Katedry Oliwskiej. Mamy w pamięci z jaką serdecznością i zaangażowaniem potrafił przyjmować grupy pielgrzymów Różańca Rodziców z Polski. Niekiedy  samodzielnie oprowadzał ich po Katedrze i opowiadał o jej wspaniałych dziejach.


Po nominacji na Biskupa pomocniczego te bliskie relacje i jego zaangażowanie w różne inicjatywy jeszcze się umocniły, nabrały nowych znaczeń i wymiarów. Uczestnicy współorganizowanej przez nas na Uniwersytecie Gdańskim Konferencji nt. Zagrożeń Rozwoju Osobowości młodego człowieka mogli kilkukrotnie wysłuchać jego wykładów i spotkać się z jego zaangażowanym uczestnictwem.


Nie tylko my  - różańcowi rodzice doświadczyliśmy tego ogromnego bogactwa talentów Biskupa Zbigniewa – w niedzielny wieczór Archikatedra Oliwska wypełniła się osobami z równych środowisk i wspólnot, z całego Kościoła Gdańskiego i środowisk społecznych, wdzięcznych za posługę Pasterza jaką ks. Biskup Zbigniew zaskarbił sobie wdzięczność naszych serc.


Nasza modlitwa dziękczynna idzie dalej, chcemy wspierać Ks. Biskupa Zbigniewa również w jego nowym powołaniu i w zadaniach jakie obejmie w  diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej.  My rodzice pamiętamy i będziemy pamiętać o nim w naszych modlitwach, a wciąż ufamy że na drogach działania Łaski Bożej z obfitości talentów ks. Biskupa Zielińskiego nadal będziemy w Kościele owocnie korzystać.


Niech Maryja,  Matka Boża Oliwska obecna w Oliwskiej Katedrze od wieków, nasza Patronka błogosławi i otacza swoją opieką księdza Biskupa Zbigniewa.