Aktualności

Pod płaszcz opieki Maryi – uciekamy się! Dziś chcemy okryć siebie i nasze dzieci szatą Maryi, w Jej święto - MB Szkaplerznej!

ir
16 lipca 2021

Szkaplerz to wierzchnie okrycie jakie Maryja daje nam przez zakon Karmelitański. Szata Maryi symbolizowana przez pas materiału okrywający zakonników karmelitańskich obrazuje jak bardzo Maryja chce nas obdarowywać swoja opieką. I to nie jest przenośnia – to jest opieka każdego dnia i w KAŻDEJ sprawie. 


Niech nasze troski zanoszone Matce Niebieskiej okryte Jej płaszczem modlitwy i opieki znajdą swoje rozwiązania. Niech losy naszych dzieci prowadzone Jej ręką będą miłe Bogu, a różne drogi na jakich mogły zbłądzić niech zostaną wyprostowane.


To takie proste – przyjść do Maryi i poprosić Ją o pomoc – a Ona już odpowiada – zróbcie wszystko cokolwiek (Jezus) wam powie. Dlatego nasze zadanie to zapraszać do Różańca Rodziców, to dawać nadzieję że nic w życiu nie jest stracone – a Bóg wszechmogący może przemienić każde zło w dobro – i jeszcze z tego uczynić obfitość dobra.


Zachęcamy do świętowania dziś wspomnienia MB z Góry Karmel, do nałożenia szkaplerza karmelitańskiego i ufności w modlitwie – właśnie za te osoby które nosimy w sercu, za naszych bliskich, za dzieci, za rodziny i za wszystkich o dobro dzieci i rodzin dbających!


Matko Boża  Szkaplerzna  - módl się za nami!