Aktualności

Pierwszy Metropolita Gdański, nasz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski w swej ostatniej drodze - do Domu Ojca!

ir
5 maja 2016

Zmarły w niedzielę pasterz Archidiecezji Gdańskiej, był dla nas jak ojciec. Potrafił w prostych słowach zawierać wielkie myśli, które zawsze kierowały ku Bogu.

To on sam, własną ręką korygował ostateczne brzmienie Aktu Zawierzenia naszych dzieci, którym rozpoczynamy modlitwę w Różańcu rodziców. Poprawiał i uściślał ten tekst w 2007 roku, kiedy po raz pierwszy wydawaliśmy w druku obrazki z wizerunkiem MB Oliwskiej. Dlatego Kościół jest nam tak bliski, bo pasterze Kościoła z troską pochylają się nad sprawami naszych rodzin i to nad sprawami najważniejszymi. Dziękujemy Bogu za takiego pasterza!

Oprócz wszystkich wielkich przymiotów, o których będą mówić i pisać inni, był nam przyjacielem i troskliwym pasterzem. A teraz niejako symbolicznie w swoją ostatnią drogę wyruszy, tak jak 348 pielgrzymka Oliwska, która w dzień jego pogrzebu rozpocznie pielgrzymowanie do Wejherowa, w piątek 6 tego maja.

Dla Biskupa Tadeusza, naszego Biskupa i ojca diecezji ta droga kończy się w Domu Ojca, Boże przyjmij go do swojej Światłości! Dziękujemy za jego posługę, za wszystkie prace i prosimy o łaskę Nieba dla niego!

Na twarzach i w postawie osób nawiedzających Archikatedrę Gdańską w Oliwie, w ich modlitwie i często ukradkiem ocieranych łzach widać jak bardzo Ksiądz Arcybiskup Tadeusz był Kochany. Jak wiele dla nas wszystkich w Gdańsku, na Pomorzu i w Polsce zrobił!

On po prostu był dla nas! I swoją osobą, nawet teraz po śmierci pokazuje jak ważny jest Bóg w sercach Polaków i jak bliski i ważny dla nas Polaków jest Kościół i jego pasterze!

Niech Bóg będzie uwielbiony w całym dobru jakiego przez księdza Arcybiskupa Tadeusza mogliśmy doznawać!