Aktualności

Pielgrzymujemy duchowo na Górę Karmel po opiekę MB Szkaplerznej,

ir
14 lipca 2017

Sama Maryja zaprasza nas i obdarowuje swoją opieką, modlitwą i miłością!

Wielkim znakiem nadziei była dla mnie wczorajsza msza św. W Katedrze Oliwskiej, gdy po mszy grupa kilkudziesięciu osób zachęcona zaproszeniem do przyjęcia Szkaplerza Maryi niemal tłumnie podeszła go otrzymać z rąk kapłańskich.

Szkaplerz święty, płaszcz Maryi, który podarowała zakonowi Karmelitańskiemu jest dla każdego z nas. I pod jego poły chcemy się chronić przed wszelkim złem.

Jako rodzice, poprzez naszą modlitwę różańcową zabieramy tam również nasze dzieci.

Dziś szczególnie dziękujemy Karmelitanom i Karmelitankom za ich modlitwę i oddanie się Bogu.

Łącząc się z nimi nawiedzamy Karmelitańskie świątynie, ponawiając oddanie pod opiekę MB Szkaplerznej lub ufnie przyjmując Szkaplerz.

Maryjo, Opiekunko Karmelu i Matko nasza! Wiemy, że nigdy nie opuszczasz wiernych swoich. Spraw, abyśmy zawsze byli wierni Tobie. Opiekuj się naszymi sercami, oczyść je z wszelkich brudów grzechowych, przystrój je w wonne kwiaty cnót. Niech Jezus Chrystus zamieszka w nas na zawsze, aby w godzinie śmierci naszej szatan odstąpił od nas, widząc Jezusa w naszych sercach. A kiedy dusze nasze rozłączą się z ciałami, daj nam pociechę oglądania Twego świętego Oblicza i zaprowadź nas do przybytku wiecznego szczęścia.

Matko Szkaplerza świętego! Przyobiecałaś, że nie będzie potępiony ten, kto pobożnie nosił Twój Szkaplerz. Przypominaj nam nieustannie o tym, abyśmy w ostatniej godzinie ziemskiego życia ucałowali Twój znak zbawienia i stali się uczestnikami wiecznej chwały. Amen.

Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...