Aktualności

Październikowi święci Patroni

ir
2 października 2007

Miesiąc październik jest bardzo inspirujący pod względem świętych patronów danego dnia.

Pierwszy października do wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To bardzo ciekawy przykład wielkiej świętości w rzeczach drobnych i codziennych. A czymże innym jest właśnie nasza praca rodzicielska jak nie wykonywaniem codziennie niewielkich rzeczy z miłości i z miłością dla własnych dzieci

To nasza droga do świętości, choć czasem w tym wirze spraw zwykłych tego nie zauważamy. Stąd tak ważna jest nasza kontemplacja różańcowa obrazów z życia Świętej Rodziny i Pana Jezusa. Do tego wzorca zawsze możemy się odwołać i w nim powinniśmy znajdować właściwą miarę rzeczy z pozoru wyglądających może na niezbyt ważne. Jakie jest moje ojcostwo? Jakie jest moje macierzyństwo? Ile modlitwy, ile pracy, ile starań o rozwój duchowy, a ile zabiegów o rozwój umysłowy i o sprawy materialne? Jak znaleźć właściwe proporcje? O tym nas pouczy Duch Święty, z dobrymi natchnieniami przyjdzie i poprowadzi, o nas zatroszczy się Matka Boga i nasza Matka – Maryja. Tylko trzeba powierzyć się Jej opiece – i może to być przez Różaniec.

A już drugiego dnia święto Aniołów Stróżów. Nasza córka wyjechała dziś na szkolną wycieczkę, ale gdy ją odwoziłem wspomniałem jej o tym właśnie święcie. I bardzo ją tym ucieszyłem, uspokoiłem, dodałem otuchy. Trzeba dzieciom w sposób poważny i zdecydowany przypominać, że mają od Boga posłanych opiekunów. Anioły Stróże to są nasi wspaniali, nieodłączni przyjaciele, wierniejsi niż cień, zawsze warto się powierzać ich opiece i swoje skarby również. W tym się między innymi objawia Boża Miłość że dał nam takich niestrudzonych przyjaciół do pomocy. Korzystajmy z tego i uczmy korzystać z tego nasze dzieci.