Aktualności

Październik tuż tuż - czy dokonałaś prenumeraty Różańca już?

ir
29 września 2013

Październik, miesiąc różańcowy jest szczególnie bogaty w wydarzenia i okazje do duchowego rozwoju. W październiku o różańcu mówi się dużo więcej niż w ciągu całego roku, dlatego jest też więcej okazji aby propagować różaniec rodziców. Cała plejada świętych i błogosławionych, wspominana w październiku ukazuje nam drogę świętości i wskazuje na Maryję Królową Różańca Świętego. Wspominamy objawienia fatimskie 13 października, w tym dniu będzie też tegoroczny dzień papieski. W tym roku dnia 24 października odbędzie się też II Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej, w którym Żywy Różaniec będzie się modlił o beatyfikację sł. Bożej Pauliny Jaricot, dziękując za dzieło żywego różańca. Chcemy również my korzystający z tradycji żywego różańca włączyć się w tą duchową wspólnotę modlitwy.

W październiku warto również odnowić prenumeratę miesięcznika Różaniec na kolejny rok, lub zamówić jeśli jeszcze jej nie mamy. W numerze październikowym zamieszczone są m.innymi rozważania różańcowe w postaci dopowiedzeń do modlitwy Zdrowaś Mario. To dobra okazja aby zapoznać się z taką właśnie formułą rozważań w modlitwie różańcowej.

Ten i każdy kolejny numer miesięcznika Różaniec pokazuje jak przydatne są dobre materaiły do osobistej formacji różańcowej - wystarczy się wczytać!