Aktualności

Październik miesiąc Zwycięskiej Królowej Różańcowej Maryi!

ir
1 października 2018

Różańcowa Pani nieba, ziemi, Pozdrawiamy Cię głosy naszemi. Do Ciebie się cały świat ucieka, Przez różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Dziewico, Maryja! Przyszłaś do nas z matczynym zadaniem, Przestrzec ludzkość przed Bożym karaniem. Do Ciebie się cały świat ucieka, Przez różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Dziewico, Marya! Mówisz, że chcesz być dla nas obroną, I ratować dusze, które toną. Do Ciebie się cały świat ucieka, Przez różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Dziewico, Maryja!


Październik  jest miesiącem różańcowym, ze świętem Matki Bożej Zwycięskiej 7 X. w rocznicę bitwy pod Lepanto. I z pamięcią o objawieniu Maryi w Fatimie, która sama nazwala siebie Matką Różańcową.  Ona jest nam przewodniczką i wzorem podążania do Boga i życia z Bogiem.  Dlatego my też chcemy się nazywać różańcowi. Jestem różańcowym ojcem,  jestem różańcową mamą, jesteśmy wszyscy wspólnie różańcowymi rodzicami. To oznacza, że jak  Maryja z Józefem przyjmujemy nasz skarb  - dzieci i ofiarując je Bogu, czynimy wszystko cokolwiek nam powie, aby objawiało się Królestwo Boże i abyśmy doświadczali radości Zmartwychwstania. 


Kochamy Kościół w którym na szczęście w Polsce jest tak żywa i rozwijająca się tradycja październikowego różańca. Wszędzie w październiku rozbrzmiewa różaniec, nawet na naszej stronie internetowej aktywność jest ponad 25 %większa – ludzie tym żyją i tym się interesują.