Aktualności

18 września wspominamy patrona polskiej młodzieży św. Stanisława Kostkę

ir
18 września 2017

Św. Stanisław urodził się 28-go grudnia 1550-go r. w Rostkowie na Mazowszu. W wieku 14-tu lat wraz ze starszym bratem został wysłany do szkoły jezuickiej w Wiedniu. Stanisław łączył naukę z życiem religijnym. Gdy w grudniu 1565-go r.  po ciężkiej chorobie doznał nagłego uzdrowienia dziękował za nie Matce Bożej.


A gdy nie otrzymał pozwolenia rodziców na wstąpienie do zakony Jezuitów, uciekł z Wiednia i poprzez Bawarię, gdzie spotkał Piotra Kanizego, dotarł do Rzymu. Tam w październiku 1567 roku do zakonu, przyjął go Franciszek Borgiasz. Przykładem, wzorowym życiem, duchową dojrzałością i rozmodleniem budował całe otoczenie. Mając 18 lat złożył śluby zakonne. Zmarł bardzo młodo, 15 sierpnia 1568 roku w Rzymie, a jego kult zrodził się natychmiast i spontanicznie. Świętość była tak widoczna, że stał się przy tym wielkim ambasadorem Polski i polskiej duchowości! 


Jest to patron polskiej młodzieży i patron naszej pierwszej róży rodziców modlących się za swoje dzieci. Święty Stanisławie, módl się za nami i naszymi dziećmi. Wspieraj nas w zadaniach rodzicielskich!