Aktualności

Patriotyzm potrzebny jak tlen – niepodległość to zadanie do wypełnienia!

ir
9 listopada 2009

We współczesnym świecie globalizacji dominujące narody narzucają innym swoje wartości, idee i realizują interesy poprzez marketing i totalny przekaz kulturowy – zwłaszcza filmy i media. Warto w te listopadowe dni zatrzymać się w codziennym biegu i poddać refleksji swoje działanie – inaczej zawładnięci cudzymi sprawami i cudzymi pomysłami wpadniemy w sieci tego co nas uzależnia i przez co tracimy wolność. Wolność o którą nasi dziadkowie i pradziadkowie wyszli walczyć i którą listopadem 1918 roku odzyskali.

Przed nami, przed naszym pokoleniem jest nowa i zapewne trudniejsza walka, bo przeciwnik jest zakamuflowany, niewidoczny – jak jadowita trucizna którą się sączy w żywy organizm. Trucizna nie zabija od razu ale dopływa do organów i tkanek, a potem zaczyna je komórka po komórce niszczyć. Lekiem jest surowica patriotyzmu, cząstka zdrowej myśli do której musimy sięgać i czerpać z doświadczeń przeszłych pokoleń, ale stosować w naszych czasach i w naszych realiach.

Patriotyzm dziś – jakie jest jego oblicze, jakie jest ono w naszym wydaniu i akie miejsce ma w naszych sercach. W czym się przejawia obecnie, co jest naszą, Polską siłą i dumą, a co musimy koniecznie poprawiać, odradzać i ulepszać? Gdzie w dzisiejszych czasach są największe zagrożenia i jakim sposobem im się przeciwstawiać?

Największym zagrożeniem jest zatruty i zdeformowany przekaz rzeczywistości przez obce media i obcą kulturę, stosowane w sposób nieodpowiedzialny i bezmyślny. Są środowiska i organizacje, działające przeciw Polsce i polskiej kulturze zanurzonej w katolicyzmie, są ludzie i idee zabójcze i zwyrodniałe, które w telewizjach i gazetach prezentowane jak coś zupełnie normalnego, niemal wszystkie filmy ogólnie dostępne zawierają sceny agresji, elementy pornografii lub przynajmniej promocji destrukcyjnego seksualizmu, jest nasączony satanizmem okultyzm i ukrywane skrzętnie działania sekt. Bez wartości prawdziwych Polska nie oparła by się temu zalewowi zła.

Ale prawdziwa Polska w Bogu ma swoje oparcie – Słowa powtórzone za ks. Piotrem Skargą przez papieża Jana Pawła II wskazują nam właściwy kierunek działania - >> Ten dąb stary tak urósł i umocnił się bo korzeń jego jest Chrystus<< -

Modlitwa na różańcu daje naszym dzieciom świat prawdziwej wolności.

Ciekawa audycja w Radiom Maryja na ten temat w dniu 10. listopada 2009r po godz. 21.40