Aktualności

Ósma rocznica powstania Różańca Rodziców

ir
7 września 2009

We wtorek 8 września minęło osiem lat od czasu, gdy rozpoczęła się modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci. Jest to czas obdarowania, czas obfitości łaski wypraszanej przez rodziców u Boga za wstawiennictwem Niepokalanej Maryi na różańcu.

W przededniu tej rocznicy animatorzy wspólnoty Marana Tha pod kierownictwem swego pasterza mieli okazję nawiedzić na rekolekcjach Niepokalanów w dn. 4-6 września. W czasie tych rekolekcji modliliśmy się we wszystkich naszych intencjach osobistych i wspólnotowych.

Było to również wspaniałą okazję powierzyć opiece św. Maksymiliana dzieło modlitwy Różańca Rodziców, a Niepokalanej podziękować za osiem lat opieki i prowadzenia.

Zachęcamy wszystkich animatorów róż rodziców do odwiedzenia w formie pielgrzymki Niepokalanowa, do wchodzenia na drogę ufności takiej jaką miał św. Maksymilian, do nauczenia się tego sposobu rozwiązywania najtrudniejszych spraw od św. Maksymiliana poprzez zawierzenie Niepokalanej Maryi.

Warto odwiedzić Niepokalanów – to na pewno będzie czas błogosławiony - tym bardziej że tuż obok (5 km) w Szymanowie króluje Hetmanka Wojska Polskiego - Matka Boża Jazłowiecka w swoim sanktuarium prowadzonym przez siostry Niepokalanki!

O dziejach zakonu i cudownej figury Maryi ocalonej z II wojny światowej, o łaskach jakie można wyprosić z wielką miłością i radością opowiedzą siostry Niepokalanki opiekunki tego miejsca.

Warto również zwrócić uwagę na wspaniałą założycielkę błogosławioną Matkę Marcelinę Darowską – która rozpoczęła dzieło formacji dziewcząt na dobre żony, matki, Polki i Chrześcijanki .

Naszą modlitwę różańca rodziców, zawierzaliśmy Matce Darowskiej i Pani Jazłowieckiej - składając w jej dłonie podziękowania za łaski i prośby o dalszą opiekę!

Trwajmy w modlitwie, korzystajmy z dobrych propozycji formacyjnych (miesięcznik Różaniec), a jeśli możemy pielgrzymujmy do miejsc świętych, do sanktuariów - do Maryi.