Aktualności

Ojciec Święty Franciszek o sakramencie małżeństwa i wspólnocie małżeńskiej w modlitwie

ir
3 kwietnia 2014

Podczas Środowej Audiencji Generalnej 2 kwietnia, Ojciec Święty Franciszek umacniał małżonków wypowiedzią o sakramencie małżeństwa.

-Naprawdę zadziwiający jest ten plan, jaki jest nierozerwalnie związany z sakramentem małżeństwa! Realizuje się on w prostocie a także kruchości ludzkiej kondycji. Dobrze wiemy jak wiele trudności i prób zaznaje życie dwojga małżonków…Ważne jest utrzymywanie żywej więzi z Bogiem, która jest podstawą więzi małżeńskiej – z naciskiem wskazał Ojciec Święty.

Powiedział on również o wartości modlitwy małżeńskiej i tej dbałości o codzienne przebaczanie sobie i codzienne budowanie małżeńskiej miłości i jedności.

Papież Franciszek mówił m.innymi:

Jakże bardzo potrzebujemy powrotu do rodzinnej modlitwy! Na początku i na końcu dnia, przed posiłkami, w najtrudniejszych chwilach i wydarzeniach życia… Możemy odkryć na nowo modlitwę różańcową, która pozwala nam odczuć obecność Maryi, Królowej Rodzin i która wraz z Józefem, Swym Oblubieńcem jest wzorem każdej naszej rodziny…Ponadto w centrum nie może zabraknąć celebrowania Eucharystii, przeżywanej wspólnie w niedzielę: stąd ze stołu Słowa i Ciała Chrystusa małżonkowie czerpią siły, by się nawzajem kochać, pomagać sobie i przebaczać nawzajem w życiu każdego dnia. Pod tym względem szczególnie trzeba pamiętać o małżonkach przeżywających trudności, aby Bóg zechciał im pomóc swoją miłością i napełnił ich swoim miłosierdziem.

To dla nas niezwykle ważny sygnał abyśmy odnawiali nasze małżeńskie relacje w modlitwie za siebie i modlitwie wspólnej.

I również w modlitwie za dzieci.