Aktualności

Ojciec Święty Franciszek o ojcostwie do Kościoła i do Polaków!

ir
28 stycznia 2015

W ramach Katechez środowych Ojciec Święty mówił o ojcostwie, wskazywał szczególne znaczenie ojcostwa i jego rolę w rodzinie i wychowaniu dzieci.

Do Polaków powiedział m. innymi: >>- Moi drodzy, medytując nad rolą ojca w rodzinie ludzkiej, zdajemy sobie sprawę, że brak doświadczenia ojcowskiej miłości może stanowić przeszkodę w stworzeniu prawdziwej relacji z Bogiem, który jest Ojcem. Módlcie się zatem za wszystkich ojców, aby zawsze podejmowali ich odpowiedzialność i byli dla swoich dzieci znakiem miłości Boga <<

Módlmy się za ojców, o odnowienie haryzmatu ojcostwa i szczególnej odpowiedzialnej roli mężczyzn! Również o to aby zdecydowanie częściej podejmowali modlitwę w intencji swoich dzieci!

Polecamy też inicjatywę Tato.net, Jedna z mam wskazała nam pozycję, która może być pomocna w zrozumieniu roli ojca: Moc błogosławieństwa ojca - ksiażka

Jeszcze większą inspiracją do działania i modlitwy w intencji ojców niechaj będzie informacja jaką otrzymaliśmy od ks. K Poświaty z Gatowa z Białorusi. Tam powstała róża różańcowa ojców w intencji dzieci! Niechaj będzie to dla nas inspiracją do zapraszania tatusiów, ojców do wspólnej modlitwy i do modlitwy za dzieci !

Módlmy się za mężczyzn o odnowienie charyzmatu ojcostwa!