Aktualności

Ofensywa Dobra - Festiwal Młodzi i Miłość w Gdańsku Matemblewie

ir
18 maja 2009

Modlimy się - a jak sobie z tym co jest trudne w życiu praktycznie poradzić!?

Modlimy się za nasze dzieci, a są miejsca i okazje szczególne, gdzie mogą doświadczyć one dobra i miłości - zadbajmy o to aby się nasza młodzież znajdowała na takich miejscach z takich szczególnych okazji.

Taka wspaniała okazja to doroczny festiwal Młodzi i Miłość organizowany w Gdańsku Matemblewie. Rozumiemy, że trudno dojechać osobom z Polski południowej, ale z Pomorza już można się wybierać. Zaprasza nas na niezwykle ciekawy program spotkania w sobotę 23 maja już od godziny 11.00 ks. Zbigniew Drzał z Matemblewa. W programie m.innymi wykład pt. SZTUKA BUDOWANIA RELACJI MIĘDZY KOBIETĄ A MĘŻCZYZNĄ

ORAZ SZCZĘŚLIWEJ RODZINY - dr SZYMONA GRZELAKA. poniżej cały program:

Uroczyste przeniesienie Krzyża z kościoła na Ołtarz Papieski w Matemblewie, dokona się o godz. 14.45 w formie procesji (proszę przybyć już o godz. 14.30 na plac przed kościołem), która będzie miała następujący porządek:

13.00 - Wystąpienie eksperta festiwalu – dr psychologii Szymona Grzelaka ,, Przeszkody oraz drogowskazy do szczęścia we dwoje” (pytania do eksperta)

14.00 – Przerwa / Obiad (można wcześniej zamówić ciepły posiłek w cenie 5 zł od osoby poprzez zgłoszenie na konto e-mailowe: [email protected] z dopiskiem POSIŁEK oraz danymi opiekuna i ilością osób)

15.00 - Odśpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego

15.30 - Msza św. w intencji śp. Ks. Piotra Mazura, koncelebrowana przez Duszpasterzy Młodzieży; homilia: ks. Nikos Skuras – prezbiter wędrowny Drogi Neokatechumenalnej , przewodniczy ks. dr Piotr Krakowiak krajowy duszpasterz hospicyjny ( asysta: lektorzy archidiecezji gdańskiej, oprawa muzyczna : diakonia SNE )

16.30 - Świadectwa młodzieży, zakończone modlitwą do Ducha Świętego - Odnowiciela ludzkiej miłości

17.15 - ,,Chrześcijanie na Polanie” – wspólne tańce pod przewodnictwem Wodzirei Lednickich

18.30 - Koncert zespołu ,, Siewcy Lednicy”

20.00 - Wystąpienie dr Szymona Grzelaka: ,, Krzyż w Miłości ”

20.30 - Przywitanie gości honorowych i wręczenie nagród dla finalistów III Papieskiej Olimpiady Sportowej

20.45 - Uroczysta intronizacja ikony ,,Salus Populi Romani” - Matki Boskiej z Dzieciątkiem z bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie, która towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży

20.50 - Wystąpienie ks. Arcybiskupa

21.00 - Apel Maryjny

21.10 - Poświęcenie srebrnych krzyży dla uczestników spotkania. Błogosławieństwo

21.15 - Procesjonalne przeniesienie Krzyża oraz Ikony do kościoła dokonane przez wspólnoty młodzieżowe (Wolontariusze hospicjum, Oaza, KSM, SNE, Harcerze)

21.15 – Rozdanie przez kapłanów srebrnych krzyżyków wszystkim zgromadzonym przy Ołtarzu papieskim ze słowami: ,,Przyjmij ten znak Zbawienia”

Przybądźmy jak najliczniej do Matemblewa!