Aktualności

Od Eucharysti, przez Krzyż i grób do Zmartwychwstania!

ir
18 kwietnia 2014

Święty czas paschalnego Triduum, przejścia od śmierci do życia. Jezus pozostaje z nami w ustanowieniu Eucharystii, a my dziękujemy za kapłańskie ręce niosące nam Chrystusa. To nasza duchowa podróż, która ma wykroczyć poza granice śmierci. To od naszego otwarcia, twojego i mojego, od osobistego kroku wiary zależy jak przeżyję ten czas i czy to faktycznie będą dla mnie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, a w końcu jak przeżyję swoje życie!

Idę za pojmanym i niegodziwie osądzonym Chrystusem drogą krzyżową. To On niesie krzyż przeznaczony dla mnie.

Na Jego barki spadają razy biczowania i podnosi się z upadku, aby podźwignąć i mnie.

Stajemy w końcu przed tajemnicą Golgoty, klękam przy Krzyżu i chcę tu pozostać. Oto śmierć która była przeznaczona dla mnie spotyka Jezusa.

Złożony w grobie przyciąga mnie do siebie ciszą i miłością zamkniętą w nadziei. On jest zawsze ze mną a brama śmierci nie może Go ogarnąć.

Tu przy Twoim Grobie, w tej świętej ciszy, chcę oddawać Tobie moje życie, wszystko, aż do końca.

Jezu ufam Tobie!

W ten czas Świętowania Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim rodzicom modlącym się za swoje dzieci, wszystkim animatorom róż rodziców i wszystkim kapłanom, opiekunom róż rodziców najlepsze życzenia. Niech krew Chrystusa wypływająca z Jego Ran, będzie nam obroną i mocą. Niechaj pokój który jest w Jego Zwycięstwie nad Śmiercią napełnia nasze serca nadzieją która zawieść nie może!