Aktualności

Objawienie Pańskie - Zajaśniała Gwiazda Mesjasza!

ir
5 stycznia 2011

Po raz pierwszy od 50 lat możemy bez przeszkód świętować Objawienie Pańskie. Jest to dzień kiedy magowie złożyli hołd Panu Jezusowi, jest to również dzień w którym magia została przez nich odrzucona, a wracali do domu inną drogą. Wracali po poznaniu prawdy o Wcieleniu Boga, pouczeni dodatkowo przez Anioła.

W tym dniu pamiętamy szczególnie o nowym życiu jakie czeka nas w Bogu, pamiętamy o konieczności naszego codziennego nawracania się w drodze, o konieczności naszej otwartości na głos Boga. W tym dniu warto też zrobić sobie rachunek sumienia odnośnie pierwszego przykazania : jakie są moje odniesienia do magii, do okultyzmu, czy nie ulegam pokusie tzw. bioenergoterapii, horoskopom, praktykom magicznym, różnego rodzaju amuletom, przesądom, książkom wątpliwej reputacji? Czy dbam aby moje dziecko było przed inicjacjami magicnzymi ochronione?

Czy w moim domu nie ma jakichś przedmiotów o magicznych znaczeniach np. pierścień atlantów, jakieś maski ludów afrykańskich o nieznanym pochodzeniu i znaczeniu, litery i napisy w nieznanych językach o nieznanym, symbolicznym znaczeniu, różnego rodzaju dziwne figurki egzotyczne , słoniki z podniesioną trąbą, czy wręcz wizerunki diabelskie itp. Warto się tego wszystkiego pozbyć, a dom poświęcić raz jeszcze wodą świeconą, lub poprosić o poświecenie domu księdza, który przyjdzie z wizytą duszpasterską - po kolędzie.