Aktualności

Objawienie Pańskie, w Polsce przechodzą orszaki Trzech Króli; pomagamy Misjom

ir
6 stycznia 2018

Dzięki wielu osobom zaangażowanym w budowaniu kultury chrześcijańskiej w Polsce, po okresie komunizmu możemy dziś świętować Objawienie Pańskie czyli Trzech Króli. Pamiętamy że od upadku komunizmu upłynęło kilkanaście lat zanim przywrócono to święto do oficjalnego kalendarza w naszym kraju. Odbudowanie i rozwijanie kultury i tradycji katolickich to dla nas jedno z najważniejszych zadań! Obecnie mamy ku temu warunki, mamy normalny rząd, dbający o dobro Polski i Polaków. Mamy Prezydenta godnie reprezentującego Polskę i wyrażającego wolę Narodu. Mamy sejm i senat z większością opowiadającą się za tradycyjnymi, polskimi i ludzkimi wartościami.


Jest jednak wiele do zrobienia, trzeba powrócić do normalności w wielu dziedzinach życia naszego narodu. Dlatego tak ważna jest nasza modlitwa i świadectwo tradycyjnych wartości wyrażane właśnie w Orszakach  Trzech Króli w niemal całej Polsce. Módlmy się za Polskę w rocznicę odzyskania Niepodległości, za siebie nawzajem i za rządzących aby Bóg ich prowadził, aby dawał im dobre natchnienia i siły do ich realizacji. Prośmy Boga o pojednanie i pokój w Polsce oraz o to aby chronił nasz kraj przed zakusami złego. Przez wstawiennictwo naszych narodowych patronów, a przede wszystkim za wstawiennictwem naszej Królowej, Matki Boga, Maryi.


Tego dnia też mamy Dzień Pomocy Misjom – pamiętamy o tych kapłanach, siostrach i osobach świeckich, którzy poświęcili swoje życie, aby głosić Dobrą Nowinę tam gdzie jest taka potrzeba. Chciałby osobiście zachęcić wszystkich członków Różańca rodziców i poszczególne róże do wsparcia Ojców Michaelitów w ich dziele budowania centrum ewangelizacyjnego w miejscowości GATOWO pod Mińskiem na Białorusi.


Można to uczynić poprzez dowolną wpłatę na konto, ale najlepiej aby to była regularna wpłata nawet niewielkiej sumy, ale regularna np. 10zł, 20 zł lub więcej raz na miesiąc.


Więcej szczegółów i numer konta bankowego na stronie : Gatowo - Pomóż zbudować kościół na Białorusi


.To jest jedno z miejsc, takich miejsc i takich misjonarzy są tysiące. Ważne aby mieli oni nasze wsparcie i modlitewne i materialne. Aby to wsparcie modlitewne było naszym udziałem w dziele ewangelizacji i misji, potrzeba konkretnych rąk i serc, i za te serca dziękujemy dziś Bogu. Chcemy ich wysiłki wesprzeć również w konkretny sposób – to jest datkiem materialnym. 


I najlepiej jest kiedy jest to wsparcie regularne, np. raz na miesiąc 10 lub 20 zł na konkretnego misjonarza albo corocznie nieco większa kwota na konkretny projekt np. na początku roku. Z naszych tysięcy ofiarnych serc i tych niewielkich kwot można zbudować naprawdę skuteczną pomoc. Czasem tak niewiele potrzeba aby zmienić całe życie osób i społeczności lokalnych poprzez pomoc i działanie misji i misjonarzy.


Centrum GATOWO