Aktualności

Objawienia w Lourdes - dzień chorego w Kościele

ir
11 lutego 2016

Niewiele jest osób na świecie, które nie słyszałyby o Lourdes. Rozgłos, jaki towarzyszy temu miejscu, już dawno osiągnął wymiar ogólnoświatowy. Dzięki objawieniom Matki Bożej to niepozorne, leżące u stóp Pirenejów miasteczko stało się siedzibą jednego z największych na świecie sanktuariów maryjnych i ogromnym centrum pielgrzymkowym.

W Polsce kulturowo w pieśni > Po górach dolinach rozlega się głos < wszyscy rozpoznają tą sytuację w której 14 letnia Bernadetta Soubirous ujrzała Matkę Bożą i usłyszała Jej tytuł NIEPOKALANE POCZĘCIE.

Uzdrowienia w Lourdes słyną w całym świecie, uzdrowienia duchowe i fizyczne. Ateistyczna Francja to miejsce, gdzie skrupulatnie sprawdzany jest każdy przypadek, i już to przyczyniło się do niepodważalnej sławy miejsca.

Po prostu z punktu widzenia medycyny uzdrowienia są całkowite i niewytłumaczalne, a jednocześnie dokładnie udokumentowane.

Uzdrowienia dzieją się nadal, nie ma granicy łaski Boga, nie ma granicy miłosierdzie i granicy dla dobroci i łaskawości Maryi!

Kościół właśnie tego dnia gdy obchodzimy pamiątkę objawień w Lourdes wskazuje na los chorego, na szczególne miejsce cierpienia chorych i na łaski jakie ma dla nich. W postaci modlitwy i w postaci sakramentu namaszczenia chorych.

A już od 29 stycznia można oglądać w polskich kinach film pt. Bernadetta. Cud w Lourdes. To wyjątkowa produkcja filmowa o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie milionów ludzi. Twórcy pozostali wierni realiom historycznym, a postać Bernadetty została przedstawiona w oparciu o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. A więc do Kina!