Aktualności

Nowy rok szkolny - kolejny rok Różańca rodziców

ir
1 września 2013

Wrzesień który rozpoczyna kolejny rok szkolny jest dla wielu rodziców miesiącem nowych wyzwań i zadań. Ale Różaniec rodziców to nie tylko modlitwa za dzieci małe, w wieku szkolnym lub licealnym, czy nawet za studentów. Wielu rodziców wspiera swoją modlitwą dorosłe już dzieci. W każdym wieku dzieciom potrzeba naszego rodzicielskiego wspierania modlitwą. W obecnych czasach zmasowanego ataku na rodzinę, szczególnie dorosłe dzieci potrzebują oparcia i pomocy duchowej.

Ósmego września obchodzimy dwunastą już rocznicę zapoczątkowania różańca rodziców i powstania pierwszej róży pw. Św. Stanisława Kostki , patrona polskiej młodzieży. Tego dnia w Katedrze Oliwskiej o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tej pierwszej róży i w intencjach Różańca Rodziców z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a osoby spoza Trójmiasta, które nie mogą dojechać zapraszamy do łączności duchowej.

Jak widać z zestawienia róż dostepnego na naszej stronie zgłoszono już ponad 2100 róż, co oznacza że ponad 42000 rodziców wspólnie powierza losy swoich dzieci Bogu za wstawiennictwem Maryi i wyprasza dla nich dobro.

Łączmy się duchowo z modlitwą w procesji za MB Oliwską, naszą Patronką, jaka tradycyjnie odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Archikatedrze Oliwskiej - w tym miesiącu wypada to 7 września . Na nabożeństwo do Matki Bożej Oliwskiej, ze świecami, wieczorną porą – o godz. 21.00, które kończy się Apelem Jasnogórskim przybywa coraz więcej osób indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Jest ono duchowym dziękczynieniem za otrzymane łaski.