Aktualności

Nowy rok 2017 – rok Fatimski, rok różańcowy!

ir
2 stycznia 2017

Sto lat temu trójka małych, niepiśmiennych dzieci w niewielkiej wiosce portugalskiej odpowiedzią czystych serc na objawienie Maryi zmieniła losy świata! Te małe dzieci potrafiły ufnie i z czystymi sercami modlić się za siebie i za innych, a także w intencjach wskazanych przez Maryję. Potrafiły modlić się i świadczyć o Bogu Miłosiernym i Wszechmocnym, o Miłości Maryi i Jej wielkim wstawiennictwie za całym światem. A Maryja wskazała nam poprzez te dzieci Różaniec Święty, jako modlitwę i pomoc w walce duchowej.

To właśnie niech będzie przesłaniem dla naszego Różańca Rodziców na cały nadchodzący rok 2017.

Rozszerzajmy Różaniec, dzielmy się tymi łaskami jakich sami doświadczamy oraz przez świadectwo dawajmy nadzieję tym rodzicom, którzy są w trudnych sytuacjach, czasem w desperacji lub rozpaczy. Mówmy im i zapraszajmy do Różańca za dzieci. Bóg może to WSZYSTKO co jest trudne i złe odmienić! Od tysiącleci nie słyszano aby Maryja zawiodła kogokolwiek kto się do Niej w opiekę ucieka i o Jej wstawiennictwo prosi. A tu mamy całą armię takich osób, wspólnotę 20 osób w danej róży i wspólnotę całego ruchu Różańca Rodziców których jest kilkadziesiąt tysięcy osób!

Niech ten rok będzie dla nas szczególnym rokiem apostołowania dla różańca. Zapraszajmy też swoich współmałżonków jeżeli jeszcze się nie modlą na różańcu za swoje dzieci. Zapraszajmy mężów i żony, zapraszajmy do RR swoich braci i siostry, ciocie i mamy, ojców i wujków, córki i synów. Zapraszajmy przyjaciół i znajomych, ale również nieznajome a potrzebujące osoby - wszystkich! I powierzajmy ich decyzję naszej modlitwie. Niech tylko spróbują, niech rozpoczną a zobaczą jak wielkim darem jest ta modlitwa i jak bardzo łatwo jest ten „obowiązek” codziennej modlitwy wypełnić i ile radości on przynosi.

Sursum Corda! W górę serca!