Aktualności

Nowenna za Polskę od św. Stanisława do św. Andrzeja Boboli

ir
9 maja 2021

Polska potrzebuje modlitwy, potrzebujemy odbudowania życia w prawdzie i solidarności narodowej w oparciu o naszą wiarę katolicką. Potrzebujemy tego w naszych rodzinach, społecznościach lokalnych, w miastach i wsiach, w całym Narodzie polskim. Polska potrzebuje wyśpiewać MY CHCEMY BOGA!


Maryjo, w twoim miesiącu, przez wstawiennictwo dwu naszych, polskich świętych patronów Ojczyzny naszej, Twojego Królestwa stajemy z modlitwą nowenny. Prosimy abyś Ty , Królowo Polski, zebrała nas pod swoim płaszczem i poprowadziła w modlitwie i w życiu. Wstawiasz się za nami nieustannie, i pragniemy się dołączyć z naszą modlitwą do Twojego błagania, przed Bożym tronem.


Uproś łaskę nawrócenia i pojednania w polskim Narodzie. Uproś nam Polakom łaskę rozbudzenia życia wiary, życia sakramentalnego. Uproś Maryjo łaską rozpoznania powołania młodym mężczyznom i kobietom, czy to do małżeństwa, do kapłaństwa, czy tez do życia zakonnego.


Daj łaskę nawrócenia tym Polakom jacy pogubili się i próbują niszczyć Kościół, tradycje i zdrowe, odwieczne polskie obyczaje. Wyjednaj nam u Boga łaskę żywej wiary, szczególnie dla tych co odpadli od Kościoła w ostatnim czasie, dla zagubionych i zalęknionych.


Nowenna rozpoczęła się wczoraj i składa się z koronki do Bożego Miłosierdzia, jednej dziesiątki różańca z rozważaniem tajemnicy (ja proponuję 3 Chwalebną – Zesłanie Ducha Świętego) oraz litanii do św. Andrzeja Boboli.


Jeśli wczoraj nie rozpocząłeś / rozpoczęłaś - to dołącz tego dnia kiedy się dowiesz.


Ostatniego dnia nowenny jesteśmy zaproszeni aby się udać z modlitwą na najbliższą nam granicę kraju. Niech Polska otoczona będzie modlitwą, niech nasze domy będą napełnione modlitwą, a dzieci i młodzież niech nasiąkają wiarą przodków – żywą i mocną.


Maryjo Królowo Polski módl się za nami!


Św. Stanisławie, Biskupie, módl się za nami!


Św. Andrzeju Bobola, módl się za nami!