Aktualności

Nowenna w intencji mężczyzn, ojców, rodzin i Kościoła Świętego, przed uroczystością Św. Józefa

ir
10 marca 2021

Przed uroczystością św. Józefa  przypadającą 19 marca rozpoczynamy w niedzielę 10 marca  Nowennę do św. Józefa. Chcemy modlić się szczególnie o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o jak najliczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. To właśnie dobry i mędry, odważny ojciec uchroni dziecko przed zabiciem w łonie matki!


W obecnych czasach ojcostwo jest niszczone i spychane margines, brakuje dobrych wzorców męskości i odpowiedzialnego ojcostwa. Rodzina będzie silna Bogiem, gdy ojciec zadba o jej duchowy wzrost. Dzieci widząc modlącego się ojca zaczynają rozumieć jak ważny jest Bóg. Miłość ojców ziemskich może być obrazem tego jak bardzo kocha nas Bóg.  I odwrotnie, brak miłości ojca ziemskiego może być zranieniem, utrudniającym zaufanie Miłości Boga Ojca.


Chciejmy uprosić Polsce mądrych, dobrych i pobożnych ojców. Niech wzorem dla nas będzie odrodzenie Żywego Różańca w Brazylii, gdzie to mężczyźni zaczęli masowo modlić się na różańcu. A punktem honoru każdego z ojców jest nauczyć syna modlić się na różańcu. To wielka łaska i tą łaskę trzeba wymodlić u Boga.   W Różańcu Rodziców też niezmiernie często doświadczamy że gdy do modlitwy przystąpi tato to Bóg ze zwielokrotnioną mocą działa i obdarowuje dzieci. Widać jak bardzo potrzebna jest modlitwa i błogosławieństwo ojca dla swoich dzieci. To najlepszy skarb jakim ojciec może obdarować na całe życie!  I przekazać dzieciom że JEZUS ŻYJE!


Niech czas nowenny do świętego Józefa będzie takim czasem modlitwy o święte ojcostwo, nas –ziemskich ojców, czerpiące z bogactwa Ojca niebieskiego. Św. Józef jest z całą pewnością dobrym patronem dla tej naszej modlitwy.  Niech w tym czasie nasza modlitwa z Maryją i św. Józefem uprosi łaskę otwarcia na modlitwę różańcową jak największej rzeszy  mężczyzn i ojców.


O chwalebny Święty Józefie, przybrany ojcze Pana Naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubiencze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny…! Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.


Święty Józefie  - módl się za nami!