Aktualności

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem Najświętszej Maryi Panny

ir
30 listopada 2020

Dla nas, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, Maryja jest zawsze najbliższą przewodniczką ku Jezusowi. Jest naszą patronką w Oliwskim feretronie,  w  uroczystość Niepokalanego Poczęcia odnawiamy  corocznie nasze Zawierzenie. Dlatego chcemy się przygotować przez  nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.


Proponujemy przygotowanie wraz z portalem Katolik.pl  - gdzie  na każdy dzień wskazane są konkretne zadania duchowe. Trzeba nam przygotowywać nasze serca na czas łaski, na Uroczystość i na ten moment ponowienia naszych osobistych Aktów Zawierzenia naszych dzieci Matce Bożej.  Czujemy się zaproszeni do modlitwy różańcowej przez samą Maryję, ale to już od nas samych zależy jak odpowiemy. Od czystości naszych intencji, od stałości i ufności w modlitwie, od otwartości na Boże natchnienia zależy w jaki sposób odpowiemy na to zaproszenie. Oby ono było jak najbardziej owocne, obyśmy potrafili czerpać obficie z tych wszystkich łask i wspomożenia jakie w ręce Maryi dla każdego z nas i dla naszych dzieci złożył Bóg. Ten czas nowenny i przygotowania serc na spotkanie z Maryją, na godzinę łaski  od 12.00 do 13.00 w dniu 8 grudnia jest nam dany w darze. Módlmy się i czuwajmy, bo czas Adwentu to czas oczekiwania ale i czas przygotowania na przyjście Jezusa. Z Maryją na pewno spędzimy go dobrze! Forma nowenny i takiego regularnego, dobrze określonego sposobu modlitwy pozwala równiez wnieść do życia naszej rodziny zupełnie nowe treści, a jednocześnie wprowadza to sposób bardzo uporządkowany i spokojny. To są skarby Kościoła!


Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą do obecności w Katedrze Oliwskiej na różaniec o godz. 17.30 i  na Mszę świętą w dniu 8 grudnia. Będziemy dziękować z wszelkie łaski wyproszone na różańcu i udzielone nam i naszym dzieciom przez tyle lat, będziemy też prosić aby wola Boża wypełniała się w życiu naszych dzieci i naszym, a różaniec rodziców rozwijał się na większą Chwałę Boga.


Wszystkich animatorów zachęcamy również do organizowania mszy świętych w swoich parafiach z ponowieniem Aktu Zawierzenia w łączności duchowej z wszystkim rodzicami na całym świecie i z nami w Archikatedrze Oliwskiej.       Niepokalana Dziewico Maryjo, nasza Patronko, módl się za nami!